..puslapis rengiamas..
REUMATOIDINIS ARTRITAS. ARTRITAI. ARTROZĖS
Jau senai rūpėjo parašyti šia tema kadangi ne vienerius metus paskyriau tyrinėti šį susirgimą. Vėl gi šis susirgimas tradicinės medicinos požiūrių nepagydomas. Būtent tai mane paskatino giliau patyrinėti šį susirgimą. Truputį žemiau bus aprašyta tradicinės medicinos požiūris ir išaiškinimas. Ir prisiliesta prie galimų priežasčių netradicinės medicinos, iš savo patirties turiu keletą pavyzdžių turinčių šį negalavimą. Su vienais sekasi lengviau judėti į priekį su kitais sunkiau. Vėlgi sunku pasakyti priežastis kodėl.
Pasakojimą norėtųsi pradėti nuo vienos gydytojos patirties, pas kuria atėjo pacientas su visiškai reumato susuktomis rankomis, negalėjo net šaukšto paimti į rankas. Ji žinoma apžiūrėjo pacientą ir kažkaip pažvelgusi į akis, paklausė, o kada gi prasidėjo jums šis susiargimas. Vyriškis iš karto atsakė: - Kai išėjo žmona. Ir tą akimirką kažkas įvyko tiek jo tiek gydytojos suvokime. Ji žinoma paskyrė vaistų ir mineralines vonias. Įdomu tai, kad jau po kelių savaičių rankos ėmė atsileisti. Ir nors dar reumatas kankino jis jau gebėjo rankose laikyti šaukštą ir pats savarankiškai pavalgyti. Tas suvokimas davė jam supratimo kad gyvenimas nesibaigė su žmonos praradimu ir, kad jis gali ją paleisti ir rasti kažką verto dėl ko verta gyventi. Kad gyvenimo prasmė gali būti ir kituose dalykuose...
Iš tradicinės medicinos:
Reumatoidinis artritas yra autoimuninė liga susiformuojanti per laiką. Pažengusiais atvejais reumatiniai padariniai plinta po organizmą, vienas iš simptomų gali būti akių sausėjimas. Kol kas medikai neranda priežasties, kodėl nei iš šio nei iš to imama sirgti, tai susiję su uždegimu visame kūne išsivystęs per ilgą laiką.
Artritas gali atsirasti dėl traumos ar ūminės infekcijos patekimo sąnarį.
Artrozė – degeneracinė sąnarių liga, kuriai būdinga sąnarių kremzlės degeneruojantys pokyčiai.
Gydoma paprastai kolageno papildais, injekcijomis į sąnarį, vaistais bei kraštutiniu atveju operacija keičiant sąnarį.
Taigi ir priėjimas prie šių susirgimų yra šiek tiek skirtingas. Jei pirmais atvejais yra dirbama su tuo, kad pirma gesinti uždegimą, vėliau su pačiu sąnariu. Tai paskutiniu atveju dirbama su pačiu sąnariu, judėjimas pagrindinis dalykas. Lėtas ramus, geriausia vandens procedūros pradžioje, kad būtų mažesnis krūvis pačiam sąnariui, bet būtų užtikrintas judėjimas. Organizmas turi nuostabią savybę atsinaujinti.. Praktiškai nėra organų mūsų organizme kurie negalėtų regeneruoti net nervų ląstelės atsistato, nors ilgą laiką buvo teigiama, kad ne. Tiesiog neuronai nutiesia naujus takus; išoperavus venas - kraujas randa kelia per venules kurios prisitaiko ir praleidžia reikiamą kiekį kraujo. Bet pradžioje būtų gerai išsiaiškinti priežastį..
Organizmas atsistato jeigu skiriame jam dėmesio ir laiko. Tai susirgimai kuriems iš tiesų reikia skirti daugiau laiko, dėmesio ir kantrybės, pirmoje eilėje su pačiu savimi.
Labai daug kas priklauso nuo pačio žmogaus. Jo požiūrio jo atsidėjimo procesui..
Kiek kartų mačiau nusivylusių gydytojų..., kad vėl eilinį kartą niekam nerūpėjo jų noras padėti. O juk, ar galima padėti žmogui jeigu jis pats nenori pasveikti. Jei tik ištiesia rankas ir darykit ką manote esant tinkama, tarsi numeta save į kito rankas, nusiima atsakomybę... tuomet gydytojai tiesiog atlieka savo pareigą ir tiek.
Visiškai kitka, kai žmogus pats aktyvus, kai pats klausia:
o kas galėtų man padėti?
arba ką dar galėčiau padaryti, kad sau padėčiau?
Tuomet ir gydytojui lengviau, nes nereikia kelti žmogaus motyvacijos ir tik tai yra efektyvu. Tik aktyvi pozicija. Ir tokiais atvejais ir gydytojai skiria daugiau dėmesio, nes mato, žmogus domisi, triūsia sveikatos labui. Ir tokiam žmogui ateina pagalbą.
Toliau rasite informaciją apie atradimus šia temą.
Kadangi šie susirgimai susiję su sąnarių kremzlėmis todėl pridedu detalesnį išaiškinimą:
Sąnario anatomija:
vieno kaulo proksimalinė dalis kaip guolis;
antkremzlis;
kremzlė;
meniskas, diskas, arba bursos (priklauso nuo sąnario);
ir sąnarių skystis kuris maitina sąnarį iš vidaus ir užtikrina paslankų sąnario judėjimą;
iš kitos pusės kito kaulo proksimalinė dalis kaip galvutė;
iš abiejų pusių sąnarį prilaiko raiščiai;
ir praeinančios raumenų sausgyslės, nervai, kraujagyslės užtikrina sąnario judėjimą.
Anot medikų būtent kremzlės yra ta dalis kuri neregeneruoja.. tiksliau jos regeneruoja iki tam tikro amžiaus, paskutiniais duomenimis iki maždaug 30-35metų, kol pilnai susiformuoja subręsta žmogaus organizmas..
( Medicinoje nuolat vyksta pokyčiai ir patys medikai atranda naujų dalykų. Kaip tarikim ilgą laiką meniskus laikė rudimentiniais organais (nebūtinais), tad prie mažiausio pažeidimo juos tiesiog išoperuodavo. Operuoti pradėjo ir koreguoti gal tik prieš 30-40 metų.. medicinoje nuolat vyksta pokyčiai, kai patys medikai ima ir atranda, kad visgi tai reikalingas organas ar jo dalis - kuri atsakingas už amortizaciją ir kelio ilgaamžiškumą. Tai buvo pastebėta kai buvo išoperuota nemaža dalis sportininkų traumavusių kelius, praėjus 5 metams po operacijos buvo pastebėta ryškus sveikatos pablogėjimas, jie tapdavo kone invalidais, dėl kūno svorio tenkančio į kremzlinį audinį tiesiogiai ir tokių būdų kremzlė dyla, dėvisi greičiau. Nežinia gal po kurio laiko tradicinėje medicinoje atsiras naujienų ir apie kremzlinio audinio regeneraciją). Bet kol tai nutiks galima ieškoti atsakymų netradicinės medicinos šakose, Tibeto medicinos, Kiniečių, Vedų tradicijose.
................
Taigi būtent dėl kremzlės regeneracijos ypatumų ir yra kėblumų su šio negalavimo gydymu.
Kremzlė yra organizmo dalis kuri tarsi yra nemaitinama kraujagyslių.. dėl šios priežasties teigiama, nėra kaip atsinaujinti. Bet maitinamą ji gauna per antkremzlį kuris yra maitinamas kraujagyslių ir nervų (taigi tinkamų veiksmų dėka yra galimybė pamaitinti kremzlę).. tiek kremzlės tiek antkremzlių sudedamoji dalis yra kolagenas (substancija panaši į želatiną (kolageno yra želatinoje, veršiukų kojų kremzlėse (tai artimiausia kolageno forma kuri yra žmogaus kremzlėje) pagal Tibeto mediciną rekomenduojama virti sultinius, gaminti šaltieną, tinkamiausia dalis drebutis, kiaulės ausys turi elastingą kolageną tai truputi kitos rūšies kolagenas, tinkamesnis yra želatinas (galima rasti net ir parduotuvėje senovinis, vadinamas tarybinis želatinas, dabar yra paruoštų vartojimui kolageno kartu su vit.C bet čia reiketų detaliau patikrinti kiekvieną papildą, todėl čia aprašau tas priemones kurios prieinamos kiekvienam) arba veršienos šaltiena, rekomenduojama pasigaminti patiems, nes parduotuvėje dažnai prideda skonį ir vaizdą gerinančių pagardų ir papildomų medžiagų, kas ne visuomet dera su sveikata), taip dabar jau atrastas ir augalinės kilmės kolagenas pateikiu nuorodą: https://ilgamgyvenimui.lt/collections/papildai/products/isparduota-kologenas-90-kaps
Kolagenas turi savybę prie šilumos išsileisti prie šalčio susitraukti.. kitaip turi tendenciją keisti savo II - III struktūrą ląstelėje ir vėl grįžti į I struktūrą, dėl to ir matome kaip želatina išsileidžia į skystą, o vėliau vėl sustingsta). Lygiai tie patys procesai vyksta ir sąnario kremzlėje.
Kolageno įsisavinimui talkina vitaminas C kaip ir geležies įsisavinimui.
Tai kolagenas - pirmas kremzlės maitinimo šaltinis, antras šaltinis yra skystis kuris yra sąnario viduje ( dėl to leidžiamos injekcijos, bet jos gana greitai reasorbuojasi, vėl dėl tos pačios priežasties kadangi aplinkui esantys audiniai sunaudoja)..
....būtent čia ir kyla rūpesčių nes su amžiumi žmonės nebenori judėti, o sąnarių skystis pasigamina tik judėjimo metu, tad su amžiumi skysčio sąnario viduje mažėja, kremzlė negauna reikiamo maitinimo ir ima dėvėtis. Taigi kuo daugiau žmogus kokybiškai juda, tai reiškia savo malonumui, plaukimas, bėgiojimas, net paprastas ėjimas gamtoje yra efektyvus (tiesiog reikalingas ilgesnis laikas, jeigu bėgimui pradėti nuo 20min tai ėjimui 40min skirti ir auginti iki 1val -1,5val ilgiau nereikia, nuo 80min ėjimo prasideda gijimo procesai, organizmas supranta, kad dar nesiruošiama užgesti ir ima išskirti reikiamas medžiagas atsistatymui, ima prašyti daugiau vandens ir kitų naudingų medžiagų). Užsienyje jau senai tapo populiaru senjorų klubai, rateliai, įvairios išvykos, ar užsiemimai gamtoje. Lietuvoje dar tik daro pirmus žingsnius. Bet jau yra tokių klubų Klaipėdoje, Vilniuje.
Čia kalbama apie lėtą, ramų, kokybišką judėjimą. Varžybos, rezultato siekimas kaip tik kenkia sveikatai, geriau lėtas judėjimas bet pastovus.. jei yra skausmai, vieną dieną pabėgiojama ar pavaikštoma, dieną ar dvi pailsima ir vėl kartojama, kol organizme įsijungia gijimo procesai. Tai nėra greitas procesas apima pusę metų o ir ilgiau, priklauso nuo to kada žmogus ima rūpintis sava sveikata (kiek buvo apleista ir pan.)..
Taigi antras maitinimo būdas judesys, dėl sąnarių skysčio susidarymo.
Pratimų pavyzdžiai:
rus.k.:
https://www.youtube.com/watch?v=ueP157AfXF4
angl.k:
https://www.youtube.com/watch?v=-eXdJHVf9gU
https://www.youtube.com/watch?v=nyd0LmqX-dI
Dar vienas itin geras pratimų kompleksas skirtas būtent reumatoidinio artrito, artrozių, reumato pažeistiems sąnariams:
rus.k.:
https://www.youtube.com/watch?v=3mMfWAzMgoo
Rekomenduojama pratimus su kelio skausmais pirmiausia atlikti vandenyje (dėl silpnos gravitacijos, atranda galimybė atlikti didesnes amplitudes be skausmo), o vėliau pereiti į sausumą
Trečias dalykas, kadangi kolagenas, kaip rašiau aukščiau, turi savybę keisti savo struktūrą priklausomai nuo temperatūros, kolagenas esantis sąnario kremzlėje elgiasi lygiai taip pat kaip želatinas prie šilumos jis atsileidžia taigi dėl šios priežasties yra palankios vandens procedūros, baseinas (dėl sumažėjusios gravitacijos jėgos vandenyje lengviau atlikti daugelį pratimų ir pasiekti didesnių sąnario lankstumo amplitudžių, vanduo taip pat turi savybę ištraukti, išplauti kas nereikalinga ir pamaitinti mineralais per odą, dėl šių savybių išlipę iš vandens jaučiamės it atgimę) Senovėje lietuvių liaudies tradicijoje ypač buvo vertinama pirtelė ypač sąnarių atvejais (nors lietuviai ankščiau daugybę ligų spręsdavo būtent pirtelėje, ten ir prausdavosi, ir vaikus gimdydavo ir gydydavosi), sakydavo .."neisi į pirtį, brungiais ratais į miestą važiuosi" (suprask brangiai mokėsi gydytojams).. senelis ir močiutė pamenu irgi labai pagarbiai ir šiltai atsiliepdavo apie pirtukę..sakydavo sąnariukų džiaugsmas ar, arba jaunystės eliksyras...
Pirtelėje ypač tinka medaus su druska kompresai ant kelių ir kitų sąnarių. Galima daryti ir molio kompresus pirtyje (ne didesnėje nei 60C temperatūroje).. bet pastaruosius geriau daryti vasara gamtoje, kadangi pirtyje apkraunama širdis o molis yra gana stipri priemonė.. Todėl jeigu norisi išmėginti pirtyje tuomet pirtelės temperatūra turėtų būti neaukšta, geriausia jau prieš pat išeinant iš pirties.
Tai išminkština, pamaitina ir atpalaiduoja sąnarį ir tuomet lengviau judėti.
Taigi trečias dalykas šiluma, dėl išminkštinimo savybės.
Vieno iš daktarų komentaras apie artrozes:
https://www.youtube.com/watch?v=uRU_FpDTFJ8
Dirbant su šiuo negalavimu, naudojami tokie etapai:
1.mityba (radikaliai pakeista, tapo gyvenimo būdu ir taikoma kas dieną);
2.fizinis aktyvumas (pratimai, masažai su išlankstymais su specialių aliejų įtrinimu) pratimai kas dieną po kelis kartus, masažai kartą į savaitę;
3. Vandens vonelės praturtintos magniu ir druska, molio ir medaus kompresai nakčiai. (medus su tam tikru eteriniu aliejumi užtepamas ant sąnario, plėvelė ir vilnonis šalikas) Medus turi unikalią savybę kurios negali paaiškinti kol kas mokslininkai, toje vietoje kur patepama medumi suaktyvėja kraujotaka, tokiu būdų infekcija greičiau įveikiama. Ypač veiksmingos molio procedūros. Kas dieną vonelės, ir kas vakarą kompresai į savaitę kartą pirtis. Molio procedūros vasarą, rudeniu ir žiemai pasiruošiami molio kamuoliukai ir į savaitę po kelis kartus daroma molio procedūra, kol sulaukiama palengvėjimo.
4.palaikymo komanda. Dabar visuotino individualizmo metu yra nuvertinama bendrystė. Bet iš tiesų mes esame socialios būtybės, kurioms būtinas bendravimas ir paprasti regis maži dalykai, kažkieno draugiškas palaikantis žvilgsnis ar rankos prisilietimas kartais duodą neįkainuojamą pagalbą. Taigi pastebėta ir iš patirties galiu pasakyti, kad mankštintis drauge yra kur kas efektyviau ir smagiau. Bendraminčių rate galima nuolat sužinoti kažką naujo, taip nesijaučiama vienam, galima matyti, stebėti, kaip kiti susitvarko. Plius tai gerina ūpą ir įkvepia gyvenimo džiaugsmui.
5. kai kurias atvejais buvo taikyta akupunktūra, leidžiant į taškus specialų skysti su mikroelementais. Tai išimtiniai atvejai, bet padarė ryškų pasistūmėjimą į priekį, sąnariukai tapo mobilesni, lankstesni. Buvo atliekama kartą savaitėje, derinant kartu su masažais, pasyviais išlankstymais ir mankštomis.
Kai kurie per pusę metų atsistatė, kai kurie po metų, kai kurie jau keli metai tame kelyje, bet matoma, kad negalavimas sustojo, neprogresuoja. Reakcija įvairi, priklauso nuo paties žmogaus, lydinčių negalavimų kaip šalutinių veiksnių.
MITYBA:
tai jautri tema daugeliui..tad apie viską iš eilės.
Apie organizmą ….
Iš tiesų mūsų sveikata tiesiogiai priklauso nuo šarmų ir rūgščių pusiausvyros mūsų organizme..
Vyraujant rūgštinei terpei organizme susidaro palanki terpė veistis parazitams, toksinams, infekcijoms...kas ir yra dažniausiai susirgimu priežastimi. ....daugiau galima paskaityti skiltyje ŠARMŲ IR RŪGŠČIŲ PUSIAUSVYRA ORGANIZME
Įvairių receptų ir patarimų dėl detoksikuojančios (valančios) mitybos galima rasti čia (tai gydytojos kuri visiškai pakeitė mitybą ir išgelbėjo sūnų nuo sunkios ligos dienoraštis) lietuvių kalba: https://ilgamgyvenimui.lt/blogs/sveika-mityba
Gydytojai dėl laiko stokos, dažnai neturi laiko skirti pacientui tiek laiko kiek norėtųsi (išaiškinti, apšviesti), tad sprendžia problemą kai ji atsiranda, įprastais būdais.. (kitaip tariant visa sistema nukreipta kol kas į gydymą o ne sveikatinimą, kas jau senai taikoma užsienyje, tarkim Vokietijoje, Šveicarijoje. Skiriamos lėšos žmogaus sveikatai palaikyti..tai yra siunčiama į kurortus, reabilitacijas..palaikyti sveikatą, nes jie jau suprato, kad gydymas yra kur kas brangesnis ir rezultatai kur kas menkesni..pamažu tai krypsta ir Lietuvoje, bet kol kas labai pamažu, todėl dažnai žmogus paliekamas savieigai deja) jeigu iškyla problema dažniausiai sprendžiama vaistais arba operacija.. paprastai todėl, kad 95procentų pacientų nėra linkę kažką daryti savo gyvenime, nenori prisiimti atsakomybės už savo sveikatą.. Jie nori kad kažkas tai padarytu už juos. Jei skauda išpjaukit ir viskas.. Ne karta tai mačiau atlikinėdama praktika. Vienas kitas žmogus priėmė situaciją kaip išmėginimą ar pamoką ir ėmė kažką keisti, vienas kitas noriai atlikdavo pratimus daugiausia žmones skaitė, kad tai nėra svarbu.. (o mes dėl laiko stokos neturime galimybės paaiškinti, vienam pacientui skiriama 35min kineziterapijoje, gydytojai vienam pacientui skiria apie 7min dėmesio vidutiniškai.. ką per tokį laiką gali išsiaiškinti? Tik tyrimų rezultatus..) Dėl to taikoma bendroji praktika visiems, vienas kitas pacientas paklausia: gydytojau o ką galėčiau padaryti kad to išvengti ar kaip galėčiau sau padėti...
.. iš patirties galiu pasakyti su tokias pacientais daugiau dirbama, jiems skiriamas didesnis dėmesys, nes pacientas parodė susidomėjimą, iniciatyvą. Niekam nėra malonu dirbti su socialiniais vienetais ar pacientais iš 212,213,214 palatos..Iš tikrųjų ir gydytojams daug lengviau..nes pacientas sąmoningas ir pats stengiasi, pats daro tuomet ateina ir pagalba. Kurio nereikia kelti įkvėpti, raginti, kuris pats domisi, juda, pats tiki ir daug daro dėl to. Paprastai ir gydytojai tokiais pacientais daugiau tiki, jiems skiria daugiau dėmesio, na nebent pakliuvo koks kietaširdis, pikčiurna, bet tokių nedaug.
Daugiau gerti vandens per dieną. Būtent vandens. Patartina gyvo, arba taip vadinamo tirpuko (kameroje užšaldyto o vėliau tirpdyto, kam įdomu galima pastebėti vandenį po atitirpinimo ant dugno galima pastebėti nusėdusius drumzlius). Kadangi jis taip pat išplauna iš organizmo nereikalingą, įvairius nuodus, šlakus ir toksinus. 80proc mūsų organizme yra vanduo.. Stiklinė šilto vandens iš ryto ant tuščio skrandžio užtikrina žarnyno harmoningą peristaltiką visai diena, pagerina tuštinimąsi.. sutrikimai, taip pat viena iš priežasčių kauptis bakterijoms, nuodams ir parazitams.
Brokolis, ciberžolė ir granato žievelė. Geriama kaip prevencija nuo vėžio. Dabar yra atrasti ir pagaminti tokie vaistai kuriuo sudaro šie trys komponentai. Mokslo yra patvirtinta, kad brokolyje yra visos reikalingos medžiagos organizmui ir tam tikri elementai kurie apsaugo nuo vėžinių ląstelių susidarymo ir dauginimosi. Yra atlikta didžiulė studija Amerikoje. Ciberžolė dėl savo antisemtinių bei dezinfekuojančių savybių labai tinkama prie uždegiminių procesų organizme. Naudojama daugiau indiškoje tradicijoje jie naudoja visur maiste, trina odą, kadangi turi stiprias dezinfekuojančias savybes bei šildo organizmą iš vidaus, granato žievelė nuostabi priemone valyti organizmą nuo parazitų (kaip ir pelynas, gvazdikėlis, bitkrėslė su pastarąja reikia atsargiai nes ji šiek tiek toksiška, todėl ją geriau naudoti tik mišiniuose, juodas pipiras, česnakas). Šie produktai šarmina organizmą.
Grikiai brinkinti kefyre, užkuria vidinę alchemiją organizme. Mūsų organizmas geba pats pasigaminti ir alkoholį ir net muilą (iš tiesų virškinimo proceso metu išsiskiria muilai). Kasa bei tulžis ima geriau dirbti ir ima gaminti alkoholį kurios šiek tiek irgi reikia mūsų organizmui.. kai visi organai veikia harmoningai organizmas pasigamina ir nesinori iš išorės nei alkoholio nei saldumyno. Iš tiesų fiziologiškai mūsų organizmas visus mikroelementus ir vitaminus pasigamina pats.
Kaip jau rašiau aukščiau, vienas iš ingridientų mityboje..kolagenas, vitaminas C kadangi kolagenas geriau įsisavinamas su vitaminu C kaip ir geležis (jau rašiau).. Šaltiena ir želė.
Daug kas pamiršta apie aliejų šį svarbų komponentą, sąnarių ir sausgyslių stangrumas priklauso ir nuo aliejaus. Kalnų yogai, Tibeto vienuoliai, atsiskyrėliai kurie maitindavosi tik šaknimis ir žolelėmis, uogomis.. rytais pasitepdavo ausis ir bambą aliejumi. Aliejus reazorbuojasi į organizmą ne tik per burną ar nosį, per ausų bei bambos landas taip pat. Užtenka iš ryto po šilto vandens stiklinės išgerti arbatinį šaukštelį šalto spaudimo alyvuogių (arba linų sėmenų, geriau pirktą turguje ten būna šviežus šis aliejus, turi savybe taip pat ištraukti toksinus iš organizmo ir išvesti iš organizmo plius lengvina tuštinimąsi, jei aliejus apkartęs, vartojimui nebetinka) aliejaus, (pradžioje užtenka šio aliejaus kol organizmas valosi..vėliau kai apsivalo galima pereiti prie vadinamų karališkų aliejų kedro riešutų, moliūgų sėklų, juodojo sezamo sėklų) su šlakeliu citrinos. O tuomet už kokios valandos valgyti. Į arbatinį šaukštelį aliejaus įlašinama truputį citrinos sulčių, išmaišoma ir palaukus 1-2min kol įvyks reakcija sugerti praėjus apie 15min po stiklinės šilto vandens. Ryte yra rekomenduojama ant tuščio skrandžio išgerti vieną, dvi stiklines šilto vandens su citrina arba be, tai pagreitina metabolizmą organizmę, paruošia visą virškinimo sistemą darbui, bei surenka ir išplauna šlakus ir toksinus kurie išsiskyrė nakties metu (dienos metu organizmas dirba, naktį kai ilsisi organizmas perdirbinėja todėl taip svarbu nakčiai neprisivalgyti, kad palengvinti organizmui savaiminį apsivalymo procesą).
Patartina naudoti prieskonius: juodgrūdė turi antivėžinių savybių, šalavijas, čiobrelis, gelsvė, juodajį pipirą šie prieskoniai valo ir dezinfekuoja organizmą. Bei padeda kaupti šilumą. Pastarnoko, petražolės šaknis jos stiprina kepenis, kraują ir širdį. (turguje galima rasti)
Uogos: spanguolės, bruknės, mėlynės, žemuogės, juodieji serbentai, avietės ir t.t
Moliūgai, agurkai, cukinijos.. valo kraują taip pat. Arbūzai padeda žmonėms po chemoterapijos nuima pykinimą, tai pastebėjo ir medikai. Arbūzai valo inkstų indus.
Susilaikyti nuo baklažanų, pirktinių pomidorų bei paprikų didžiąja dalimi tai išvestiniai produktai ir dažnai būna modifikuoti. Tinka jeigu namie išauginti, naudoti geriau be žievelės.
Bet čia kaip ir rašiau reikalingas specialistas ir jo vedimas.
Mityba yra gana jautri tema, tad kiekvienas yra laisvas savame pasirinkime…rezultatai taip pat priklauso nuo žmogaus pasirinkimo ir veikimo.
Paprastai saldumynų norisi tuomet kai žarnyne yra parazitų. Nes energijos (saldumynais dažnai kompensuojame energijos stygių) pasigaminti organizmas pats pajėgus. Kai kurie atsisakė visko iš karto kiti palaipsniui (man savaime viskas atkrito, nebesinorėjo) kai kuriems vyko palaipsniui pradžioje mėsą keitė į paukštieną, vėliau paukštieną į žuvį ir t.t. Kai kuriuos bėda prispaudė ir teko atsisakyti kai kurių produktų, radikaliai pagal specialistų rekomendacijas, iš karto. Pienas nerekomenduojamas nuo 35metų dėl laktozės, ir dėl to, kad tai skatina gleivių organizme susidarymą, o tai yra terpė infekcijoms ir bakterijoms veistis. Balti miltai tai pat, iš tiesų ir šiaip šiuo metu turi mažą vertę kadangi reikalingiausios medžiagos yra iškuliamos o lieka tik lengvieji angliavandeniai nuo kurių tunkama ir kurie kelia dažnai alergines reakcijas. Dabar daug vaikų turi alergijas vos iš mitybos patraukia baltus miltus ir pieno produktus alergijos baigiasi. Plius duonoje ar pyraguose pirktiniuose naudojamos mielės, ne tokios kaip anksčiau o tokios kurios greitai kildina tešlą, tai išrado pramoninkai komercijos tikslai, tos mielės atsideda mūsų organizme ir kaupiasi grybelio pavidalo žarnyne. Dėl to tiek daug šiuo metu turime grybelinių susirgimų, bei alergijų.
Prie uždegiminių procesų rekomenduojama atsisakyti gyvulinės kilmės produktų, saldumynų, baltų miltų, pieno produktų kadangi jie stipriai rūgština organizmą. Pati taip staigiai viską mesti nerekomenduoju, kadangi organizmą gali ištikti šokas. Reikia paruošti vidinę terpę, kaip jau rašiau (rūgščių šarmų pusiausvyra), kitaip tariant paleisti vidinę alchemiją ir natūraliai keičiant savo gyvenimo būdą kasdienius įpročius keičiasi ir mityba, tiesiog natūraliai nesinori. Kitaip tariant prieš kažko atsisakant gyvenime, reikia turėti kuo tai pakeisti. Gerai rasti alternatyvius energijos šaltinius tokius, kurie maitintų sielą ir kūną. Man tai yra gamta, kelionės, bendraminčiai, mylima veikla.
Rekomenduojama keisti nenaudingus organizmo sveikatai produktus į naudingesnius mūsų sveikatai produktus.. tokius kaip: burokėlius, ropes, kopūstus, morkas, bulvės su lupynomis (nes po lupyna yra tam tikros medžiagos kurios neutralizuoja krakmolą ir medžiagos turinčios anti vėžinių savybių) lapines tamsias salotas geriausia savas augintas, tokias kaip špinatai, burnotis (amarantum), garšva, dilgėle (joje daugiau geležies nei mėsoje ar braškėje), rūgštynės (ne visiems tinka, reikėtų žiūrėti individualia), lapinėse daržovėse gausu magnio kuris reikalingas nervų sistemai, avižinius dribsnius, grikiai vienas naudingiausiu kruopų, perlinės kruopos ir t.t. Dabar labai daug informacijos internete apie sveiką mitybą, detoksikuojančią mitybą, valančią mitybą.. tik reikia atsirinkti. Paminėti produktai stiprina ir maitina organizmą suteigdami žvalumo ir energingumo, nes organizmui nereikia išeikvoti tiek daug energijos virškinimui ir įsisavinimui. Pamažu tai tampa tiesiog nauji gyvenimo įpročiai, gyvenimo būdas.
5. Natūralūs papildai, vaistažolės:
Yra toks Afono kalnas kuriame gyvena tik vienuoliai. Čia įrašas senovinio vienuolių recepto sąnariams ir kaulams stiprinti kaip pasigaminti, rusų kalba:
https://www.youtube.com/watch?v=3f_79Ie7Pqw
Toliau informacija surinkta iš įvairių šaltinių:
1. Taukių tinktūra, kurią lengva pasigaminti, tačiau ją galima įsigyti ir internete dabar šiais laikais yra patogu ir tikrai geros kokybės štai nuoroda https://www.terrabella.lt/produktas/taukiu-kaulazoliu-tepalas-pagal-maria-treben-recepta/
Tai yra Mari Treben žolelių receptūros ji nuostabi žolininkė padėjusi daugeliui žmonių. Šiuo metu jos nebėra gyvųjų tarpe, bet ji paliko nuostabių receptų pagal kuriuos yra gaminami įvairūs tepalai ir tinktūros.
Ištrauka iš Marie Treben knygos:
“Ligoniai daugelį metų sirgę reumatu bei sąnarių tinimu ir gydyti visomis įmanomomis priemonėmis, bet nepasveikę, pradėję vartoti taukių tinktūrą, iškarto pajuto palengvėjimą. Moteris kuri praktiškai nevaldė rankų, kasdien trynė sąnarį ir rankas. Ji jautė, kaip skausmas pamažu atslūgsta. Šiandien sąnarys yra judrus ir moteris gali vėl imtis darbų. Taip pat taukių lapai, užpilti verdančiu vandeniu ir ant nejudraus sąnario dedamas šiltos tyrelės kompresas, padeda per naktį, jei skausmas kyla dėl didelio krūvio. Nuo tokių kompresų atslūgo rankų ir pėdų pirštų krumplių tinimas ne vienam pacientui. Šie kompresai padeda net prie paralyžiaus, reumatinių raumenų sukietėjimų.” Taip pat galima įsigyti vaistinėje už geležinkelio "Širdažolė".
2. Aguročiai. Jie išvalo ir pašalina nuodus ir neorganines rūgštis iš organizmo. Sveikiausia agurotį valgyti šviežią, tad kaip priemonė talkina gydant reumatinius susirgimus. Aguročio sultys gydo vandenligę, šlapimo rūgščių, medžiagų apykaitos sutrikimus, sąnarių ligas, osteochondrozę. Išgerti 1-2 litrus aguročių sulčių per dieną, pageidautina kartu su bet kokių uogų sultimis.
3. Nuo reumatinių skausmų, druskų nusėdimo ir opų geriamas bulvių nuoviras. Ant lėtos ugnies verdamos nuluptos apvalios bulvės (be druskos 0,5-1val) Nuoviras iškošiamas ir geriamas po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną. Sultys geriamos iš ryto nevalgius – 200gramų.
4. Agurkų sultys..geriamos nuo sąnarių uždegimų, kaulų deformacijos, netinkamos liaukų veiklos. Sultys geriausiai šlapimą varanti priemonė, jos reguliuoja medžiagų apykaitą, atstato ląsteles, ištirpina druskas, inkstu akmenis, pagerina plaukų augimą. Jei įpilsime dar ir morkų sulčių tuomet šios sultys gydo reumatinį artritą. Patartina valgyti šviežius agurkus ir kuo daugiau.
5. Viržiukų arbatėlė bei dirvinių asiūklių milteliai. Kiekį ir gėrimo laikas derinamas individualiai kadangi priklauso nuo susirgimo. Dirvinius asiūklius tiesiog sumalame kavamale ir geriama kaip miltukus. Dėl gausaus silicio kiekio, tai teigiamai veikia sąnarius.
6. skausmą lengvina varnalėšos lapas, tą patį ištraukiantį poveikį turi ir kopūsto lapas, dėti kaip kompresą apjuosiant natūralaus pluošto audiniu. Varnalėšos lapų galima pasidžiovinti ar užšaldyti.
7. Klevo lapai. Nuoroda į kaip pasigaminti:
https://www.youtube.com/watch?v=Z5VnVND-NiU
8. Kompreso medus,druska,garstyčios,vanduo pavyzdys:
https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=8lGXGm4wqzI&fbclid=IwAR20ck_diXdSciL69tf23SlGfHLphPY7R1ClYieksbdBq7fYuJarsonDwfY&app=desktop
9. Gėrimas skatinantis kremzlių regenarivimui rus.k.:
https://www.youtube.com/watch?v=LsP9BTjINPg
https://www.youtube.com/watch?v=hxqN7a9EHmY
10. Taip pat į visas arbatas rekomenduojama lašinti po 5 lašus Švedenbiter balzamo, kurį galima pasigaminti pačiam iš vaistažolių
arba pirkti paruoštą nealkoholinį toje pačioje Mari Treben žolelių firmoje. Yra ir vaistinėje “širdažolė” už geležinkelio. Balzamo po kelis lašus lašinti į arbatą kuri geriama prie sąnarių.
Balzamas nuima čia pat skausmus ir stiprinantis visą organizmą. Kai buvau vienuolyne vienai sesutei sukilo sinusai ir jau turėjo vežti operacijai. Pasiūliau nakčiai padaryti kompresą su šiuo balzamu, nes skaičiau knygoje, kad vienai moteriai po naktinio kompreso iš ryto iščiuožė kaktiniame antyje susidaręs pūlinys, jai taip pat grėsė operacija. Sesutė paklausė ir pamėgino, patepėm aliejumi ir ant vatos uždėjome kelis lašus šio balzamo, plėvelė ir vilnonė kepurė. Iš ryto ji atbėgo tekina pas mane papasakoti, kad iš ryto pasilenkė nusiprausti ir didelis kraujo krešulys su pūliais iščiuožė iš nosies. Džiugu buvo abiem.
Žinau iš patirties, kad galbūt pilną regeneraciją pasiekti šiek tiek sudėtingiau (nors žinau žmonių kuriems pavyko ir šitai padaryti, bet jie iš tiesų radikaliai pakeitė gyvenimo įpročius, daug dirbo sveitos stiprnimo linkme), bet galima stabdyti procesus ir išlaikyti gerą būseną..kuri leidžia gyventi kokybišką gyvenimą. Nepriklausomai nuo amžiaus. Žinau 100 metę moterį kuri iki šiol veda yogos užsiėmimus :) mūsų kūnas yra nuostabus kūrinys.
nuoroda į daktaro O.G.Torsunovo paskaitą apie sąnarių atsistatymą, rusų k. nuo 22min...:
https://www.youtube.com/watch?v=ioJqgqPOQJk
Įkvėpimui:
100 metų yogos mokytoja, nuoroda į video anglų k.:
https://www.youtube.com/watch?v=RAqv1KMNUUU
74 metų fitneso meistrė (anksčiau sirgo artritu ir kentėjo nuo didelio viršsvorio), nuoroda į video anglų k.:
https://www.youtube.com/watch?v=jaJNTA41wEE
74 metų pilatės/yogos meistrė (po operacijų, užsiminėdama tapo stipresnė nei buvo iki tol), nuoroda į video anglų k.:
https://www.youtube.com/watch?v=jr_JkYN17oY&t=17s
amžius tikrai neriba.
Skaitiniai:
Sėkmingos įkvepiančios istorijos (pastaba: dėl video nurodytų metodikų būtina konsultuotis ir tartis su specialistu):
rusų k.:
https://www.youtube.com/watch?v=nPl_SHatuDM
liet.k:
https://www.youtube.com/watch?v=I8AOMjW_Fzc
Dr. Henry Cloud ir Dr. John Townsend "Kada sakyti "Taip", kaip sakyti "Ne", Kad patys tvarkytume savo gyvenimą";
V.Sinelnikovas "Pamilk ligą savo";
Luise L.Hay "Pamilk save ir būk laimingas";
Besceleris Carole-Anne Eschenazi "Dievas visada keliauja incognito";
Carole-Anne Eschenazi "Jei sumaišytum gyvenimo kortas";
Luula Vilma knygos;
Liss Burbo knygos;
Препадобный Никодим Святогорец "Hевидимая брань". .
Norman Vincent Peale "Tu gali jei manai, kad gali"
....nuoširdžiai linkiu jums kantrybės pirmiausia su savimi ir išradingumo šiame kelyje.
Būkit laimingi ir iš tiesų sveiki bei gyvenimo džiugesio kupini.
šiltai,
M.