KVĖPAVIMO PRATIMAI. Pateiksiu kelis variantus:
1.1 įkvepiu ramybę ir iškvėpiu ramybę..kvėpavimas laisvas. Visas dėmesys sutelktas tik į kvėpavimą. Tiesiog stebėti kaip oras įeina į šnerves ir kaip išeina..galima pastebėti kokybinius skirtumus įkvepiamo oro ir iškvepiamo. Tai nuramina vidų po 15min kvėpavimo nurimsta vidinis dialogas ir mintys.
1.2 Kvėpavimas pilvu. Įkvepiame į pilvą, krūtinė tuo metu nejuda..ir iškvepiame..ramiai.. stebime tik kvėpavimą. Pradedama nuo 5min ir auginama iki 15min.
Paprastai ligoninėje žmonėms krisdavo kraujospūdis nuo 180 iki 160,150. Nors prieš tai darėme pratimus tiesa irgi su sulėtintu pilviniu kvėpavimu.
5 min. sutelkiame dėmesį į kažką kas tikrai brangu. Prisimename kažką gero, ar mylimą žmogų, ar kūdikėli, ar augintinį, ar tiesiog kada buvo iš tiesų gera komfortiška. Užfiksuojamas tas jausmas ir tiesiog leidžiama sau pabūti tame, nei minutei nesiblaškant. Daugiau apie nieką negalvojant..riedės ašaros gerai..liūdna..gerai..kas be iškiltų proto paviršiuje..kartoti gerai..taip yra ir toliau tęsti tokia koncentracijos meditaciją širdžiai pralaisvinti. Ši metodika padeda lengviau koncentruotis, protas tampa aiškesnis ramesni ir sureguliuoja kraujospūdį.
1.3 Kvėpavimas apjungus centrus. vienas mėgiamesnių mano kvėpavimu kuriuo pasidalino mano pirma mokytoja: Vizualizuojame ryši su saule ir su žemės centru. Ir vienu metu tarsi įkvepiame iš abiejų šaltinių vienu metu per 8 į plaučius. Sulaikome 8. Iškvepiame per 8 į pilvą. Praktika trunka nuo 5-15min. Geriausia gamtoje.
1.4 Kvėpavimas prieš miegą. Gulint lovoje.
kvėpavimas per kojas (galima pridėti raudoną spalvą, vizualizuojame, kad įkvepiame raudoną spalvą ir iškvepiame raudoną) prieš miegą:
įkvėpimas per kairę koją iki bambos - skaičiuojame 1;
iškvėpimas per dešinę koją - skaičiuojame 2;
įkvėpimas per dešinę koją iki bambos - skaičiuojame 3;
iškvėpimas per kairę koją - skaičiuojame 4;
įkvėpimas per abi kojas iki bambos - skaičiuojame 5;
iškvėpimas per abi kojas iki bambos - skaičiuojame 6;
įkvėpimas per kairę koją iki bambos - skaičiuojame 7;
ir t.t. kai bus 15, 20 kvėpuojame per abi kojas ir abi iškvepiame iki 100. suklydus, pradedame skaičiuoti iš naujo.
1.5 "Vilko" kvėpavimas. Vilko kvėpavimas paleidžia stiprius regeneracijos procesus kūne. Žinoma geriau parodyti. Bet pamėginsiu aprašyti. Gilus įkvėpimas tarsi miegančio žmogaus, gilus, ramus, kelis kartus taip ramiai pakvėpuojame. Toliau vietoj normalaus iškvėpimo imame tankiai kvėpuoti it vilkas šuns kvėpavimas yra šiek tiek lėtesnis pagal dažni nei vilko. Kvėpavimas tankus kaip bėgančio vilko. Kvėpavimas unikalus tuo, kad kur telkiame dėmesį ten daugėja deguonies ir prasideda regeneracijos (atsinaujinimo procesai) tai vyksta natūraliai, stebėti to nėra būtina. Taigi galima sutekti dėmesį į probleminę vietą ir kvėpuoti. Praktika trunka ne trumpiau 10-15min. Buvo viena istorija: žmogus gulėjo ligoninėje, su rimtomis diagnozėmis, gydytojai nežadėjo nieko gero. Žmogus nepasidavė ėmė kvėpuoti vilko kvėpavimu (nes nieko kito ir negalėjo daryti buvo prirakintas) po 5 min per dieną pradžioje ir didino iki 15min. Po savaitės gydytojai pastebėjo remisiją (sustojo ligos progresavimas). Dar už savaitės perkėlė į bendrą palatą..dar už kažkiek laiko žmogus išėjo iš ligoninės savomis kojomis.
1.6 Sakalo kvėpavimas.
Įkvėpimas per 1 sekundę aktyvesnis ir iškvėpimas per 7 sekundes ramiau. Šis kvėpavimas ramina skausmą. Nėštukėms gimdymo metu rekomenduojamas būtent šis kvėpavimas kad suvaldyti skausmą. Taip pat šis kvėpavimas greitai suvaldo įtampą. Boksininkai žino kad jeigu kvėpuos šiuo kvėpavimu per pertraukėle per minute pasieks gilaus poilsio ir atsipalaidavimo būsena ir vėl galės pasirengti raundui.
Meškos kvėpavimu.
Jis skirtas energijai sukaupti, jį taiko kai kurie alpinistai kopiant į aukštikalnes. Moduliuoja kvėpavimą kai pavargstama sakalo, atsigaunama. Tuomet pereinama prie meškos kvėpavimo prisipildoma jėgų ir vėl lipama aukštyn. Tokiu būdų galima apsieiti be deguonies balionų ar deguonies kapsulių. Per 7 sekundes įkvepiama per 1 sekunde iškvepiama. Atvirkščiai nei sakalo. Vėl visi kvėpavimai atliekami ramiai susitelkus.
1.7 Vienas labiausiai šarminančių kvėpavimų yra tiesiog kvėpavimo sulaikymas. Giliai įkvepiame ir iškvepiame ir sulaikome kvėpavimą iškvėpus pilnai orą iš plaučių, užimdami pirštais šnerves ir stebime laiką. Turi būti komfortas, be jokios įtampos ar kančios, ar uždusimo. Kvėpavimo sulaikymas be didelių pastangų. Jaučiamas komfortas ir natūralumas. Tarsi tai būtų natūralus kvėpavimas. Nuo 20-30 sekundžių organizmas yra rūgštinis ir galima apsirgti įvairiomis ligomis. Nuo 30-40s organizmas jau pamažu šarmėja ir galima keisti mitybą. Nuo 40-50s organizme pasileidžia gijimo procesai, aktyvus valymasis. Nuo 50-60s ir į viršų organizmas šarmėja apsirgti sumažėja rizika iki minimumo.
Šį būdą netyčia atrado vienas žmogus kuris dirbo atominėje elektrinėje. Iš savų sužinojo, kad galimas elektrinės uždarymas dėl tam tikrų procesų, jis pamanė, kad na negali žinoti dėl kokių, o gal sprogs ir radiacija pasklis, kad o jei nespės gelbėjimosi šalmo užsidėti..visko gali nutikti..pagalvojo, kad praktiška būtų išmokti išbūti kuo ilgiau nekvėpavus. Jis priėjo iki 5min nekvėpavimo. Ir tai aprašė. Jo užrašuose buvo įdomių dalykų jis rašė, kad nuo 1min sulaikyto kvėpavimo iš dešimties serijų 10 kartų komforte jis nustojo sirgti bet kokiomis ligomis net sloga. Nuo 2-3min pradėjo nebesinorėti valgyti. Nebent kažką lengvo vaisių. Dingo apetitas. Nuo 3-5 min ėmė jausti tam tikrą sutankėjusią erdvę aplink save, ir padidėjusį energingumą, jėgų antplūdį. Žinoma jis išgyveno po sprogimo ir ši jo praktika pasiteisino jo nepalietė jokios pasekmės, kaip daugelį kitų žmonių dirbusių tame pačiame reaktoriuje. O jo knyga tapo besceleriu.
Nuoroda į kvėpavimo pavyzdžius rusų kalboje:
https://www.youtube.com/watch?v=fmNNV6T4Es0
pratimai smegenų aktyvavimui, bei nervų sistemos regenarivimui rus.k:
https://www.youtube.com/watch?v=WIc9fX0adOs
Nuorodą į O.G. Torsunovo paskaitą apie gyvenimo ciklus rusų kalboje:
https://www.youtube.com/watch?v=xuHSbpvhkHU&t=360s
Yra daug įvairių kvėpavimų technikų, kurias vertėtų pastudijuoti atskirai su profesionaliu vedimu. Vieniems tinka viena, kitam kitką. Ligoninėje tarkime reanimacijos skyriuje kolegos grupiokai mokė ligoniukus kvėpuoti per triūbelę nes būtent toks kvėpavimas aktyvina tarpšonkaulinius raumenis. Ir laisvina plaučius.
Iš tiesų verta tam skirti laiko ir pasimokyti atskirai, kursuose ar seminaruose, pajausti per praktiką pačiam kaip tai veikia.
Šiltai,
m.