Galvos skausmo prigimtys yra skirtingos. Žemiau trumpai pamėginsiu aprašyti kelias dažnesnes priežastis.
Peršalimo išprovokuotas skausmas
Galvos skausmas kai regis nėra nei temperatūros nei migrenos..dažnai įvardijama kaip nuo nuovargio
Migrena..
Pagal kilmę galvos skausmai iš esmės skirstomi į dvi grupes – pirminius ir antrinius. Pirminių galvos skausmų priežastys paprastai nenustatomos, jie atsiranda, galima sakyti, savaime. Dažniausiai pasitaikantis pirminis galvos skausmas, nesukeltas kokių nors kitų sveikatos sutrikimų, nervų, smegenų pažeidimo – tai įtampos tipo galvos skausmas. Kiek retesnė yra migrena, klasterinis galvos skausmas, fizinio aktyvumo, šalčio sukeltas galvos skausmas ir kiti. Tuo tarpu antriniai lydi kokią nors ligą, kitaip sakant, galvos skausmas yra vienas iš ligos simptomų.
Jei skausmas nestiprus, paprastai užtenka pailsėti, geriausia ramioje, netriukšmingoje, tamsioje aplinkoje, esant galimybei, pamiegoti. Kad sumažinti įtampą galima giliai pakvėpuoti, atlikti atpalaiduojamąją mankštą, pasivaikščioti gryname ore.
Geriausias galvos skausmų gydymas yra profilaktika. Todėl patartina laikytis darbo ir poilsio režimo, reguliariai sportuoti, išmokti susidoroti su emocine įtampa, stresu, vartoti pakakamai skysčių, reguliariai ir sveikai maitintis. Kad išvengti migreninio galvos skausmo, svarbu vengti gausaus kavos tam tikrų produktų -raudono vyno, citrusinių vaisių, fermentinio sūrio, šokolado, gazuotų gėrimų, vartojimo.
Senovėje gyduoliai sakydavo dažnai jeigu skauda galvą problema susijusi su uodega. Ir atvirkščiai skausmas problemos sėdimojoje problemos ieškoti galvoje.
Viena pirmųjų mano mokytojų, mokė, esant galvos skausmams gimdyvei padeda panardinti galvą į šalto vandens vonelę.
Taip pat vienas iš būdų sumažinti galvos skausmus bei nemiegą, prieš miegą 2min (ne ilgiau) pasedėti šalto vandens vonelėje.
Daktaras Kneipas rekomenduoja daryti kelias procedūras, stovėti iki kelių šalto vandens kibire ir lėtai pilti šaltą vandenį ant kelių iš vienos ir kitos pusės. Taip aktyvinama kraujotaką kojose ir nuimama įtampa nuo galvos.. kitaip kraujas nuleidžiamas į kojas. Beje šiuo būdų jis išgydė daug ir neurologinių susirgimų turinčių žmonių. Procedūra atliekama pora kartų per dieną, pradedama nuo 2 piltuvėlių iki 5 piltuvėlių. Po procedūros šiltai įsisukti ir pabuti ramiai bent 30min. Geriant šiltą arbatą. Procedūra kartojama kelias savaites kas antrą dieną. Ne dažniau.
Migrena galimos kitos negalavimo priežastys:
Migrena - neurologinis galvos skausmas, kuris dažniausiai lokalizuojasi vienoje vietoje ir turi tendenciją kartotis tam tikru periodiškumu. Paprastos nuskausminančios priemonės čia nepadeda. Dažniausiai tokie skausmai laikinai pašalinami trankvilizatoriais ir neuroleptikais. Tačiau tik laikinai, nes tabletės pačių priežasčių nepaliečia.
"O migrenos atsiradimo priežastys panašios kaip paprasto galvos skausmo (viena iš priežasčių veidmainystė nenoras bendrauti su vienu ar kitu žmogumi bet vaidinama kad norima rezultatas galvos skausmas. Kitaip minčių ir elgesio neatitikimas. Sutapatinti vidų su išorę keli variantai. Pirma niekas neverčia jūsų bendrauti su tuo žmogumi. Jūs galite jį tiesiog palikti ramybėje. Antra, pasvarstyti kuo pritraukėme šį ar kitą žmogų į gyvenimą. jei nepatinka to žmogaus kokios savybės, tai būtinai turite ir jūs. Keičiantis pačiam, keičiasi ir aplinkiniai žmonės savaime), tik čia prisideda tam tikri neurotiniai charakterio bruožai.
Migrenos dažniausiai pasitaiko tiems žmonėms, kurie nori būti tobūli. Tačiau tobulumo jie siekia nuolat bardami, kritikuodami, kaltindami ir bausdami save. Juos drasko daugybė nepilnavetiškumo ir kaltės kompleksų. Atsikratę šių kompleksų, jie drauge atsikratytų ir skausmų. " V. Sinelnikovas "Pamilk ligą savo"
Vienai mano bičiuliai buvo migrena. Skausmai būdavo tokie, kad ji skambindavo man iš mašinos, o už minutės vemdavo sustojusi. Ne kartą vežė į ligoninę dėl nepakeliamo skausmo. Padėjo gyvenimo būdo radikalus keitimas. Nors pati buvo šokėja, gyveno aktyvų gyvenimo būdą.. bet trūko ramybės ir prasmės. Iš pradžių ji tiesiog atvažiuodavo pasikalbėti, vėliau atrado tikėjimą, o su juo ir ramybę ir skambučių kiekis sumažėjo. Ji ėmė lankyti visokius dvasią ir širdį maitinančius seminarus, bei keliones, kas rytą praktikuoti mankštas ir maudytis upėje nepriklausomai nuo oro (jos atveju tai leido galimybės). Taip pat pilnai pakeitė mitybą. Dažniau buvo gamtoje. Galiausiai išvyko į kitą šalį dirbti, kur atsigavo ir sustiprėjo. Iš naujo patikėjo savo jėgomis. Taip pat padėjo kvėpavimo pratimai (ekstra atvejais kvėpuodavome kartu..ji girdėdavo mano basą kvėpavimą ir pamažu rimdavo), judėjimas bet savo malonumui ir bene labiausiai atrastas tikėjimas, dvasinis pagrindas. Kas suformavo naujas vertybes ir pasaulėžiūrą. Atsiplaidavo reiklumas kūnui ir veidui..
Vaistažolės ir kiti liaudiški būdai:
Esant galvos skausmams, prie kaktos, smilkinių ar pakaušio dedami švieži alyvų arba kopūsto lapai. Galima šiek tiek juos pagniaužyti ar padaryti su šakute kelis įdrėskimus kad išsiskirtų sulčių ir tuomet dėti ant galvos. Tikrai efektyvi priemonė patikrina daugybę kartų.
Krakmolo košelė - skepetaitė suvilgoma vandenyje ir apvoliojama krakmole, skaudant galva dedame ant kaktos smilkinių. Ypač tinka nėštukėms.
Galvos skausmas kartais praeina, jei prie smilkinių pridedama citrinos žievelė iš vidinės pusės. Po kiek laiko po žieve ant odos pasirodo raudona niežinti dėmė ir galvos skausmas nurimsta.
Kraujažolių arbatą rekomenduojama gerti nuo kraujo priplūdimo į galvą (nors čia labiau rekomeduočiau šaltu vandeniu pilti kojas nuo kelių žemyn kad suaktyvinti kraujotaką kaip rašiau aukščiau) ir plyštančio galvos skausmo, taip pat nuo svaigulio, pykinimo, akių ligų, kai mirguliuoja akyse ir teka ašaros, nuo veriamo akių skausmo ir kraujavimo iš nosies.
Reguliariai geriant kraujažolių arbatą galima visiškai išsigydyti migreną.
Prie migrenos rekomenduotina gerti ir šaltmetės, mėtos arbatas.
Migrenai įveikti padeda sulčių terapija.
Paruošiamas toks mišinys:
agurkų sultys -3dalys
morkų sultys - 2 dalys
salierų lapų sultys - 1 dalis
burokėlių sultys - 1 dalis
Geriama po 0,5 stiklinės 2 kartus per dieną po valgio, esant migrenai. Kursas trunka 10 dienų, pakartojamas kas 3 mėnesiai.
Žiemą ir pavasarį galima paruošti kiek kitokį sulčių mišinį:
salierų šaknų sultys - 2dalys;
morkų sultys - 2 dalys;
bulvių sultys - 1 dalis;
burokėlių sultys - 1 dalis.
Geriama taip, kaip ankstesnį mišinį. Prieš vartojimą visas sultis reikia gerai sumaišyti. Visos jos gerai išvalo organizmą, tonizuoja, sustiprina imunitetą.
Bitkrėslė - viename iš šaltinių skaičiau kad tai tai taip pat veiksminga priemonė nuo migrenos skausmų. Verta žinoti kad taip. Bet svarbus jos kiekis. Tarkim trijų žiedelių arbata gali nuimti skausmą, o arbatinis šaukštelis gali sukelti galvos svaigimą ir lengvą apsinuodijimą. Kadangi ši vaistažolė priskiriama prie toksiškų.
Papildoma informacija, bei vaizdinė medžiaga:
Profesorės Vasiljevos Liudmilos Fiodaravnos komentaras apie galvos skausmą:
https://www.youtube.com/watch?v=exwB6-a9glI&fbclid=IwAR3H9uPtjIY8WnOmmq2FbL3S5_REed3e57KghR1ERDhQjLkc3kR_lwBI004
https://www.youtube.com/watch?v=PlE_nMnzOs0
Veido asimetrija ir skausmai galvoje:
https://www.youtube.com/watch?v=oTK6co9r-eA
Šaltiniai:
Liaudiška mūsų senelių ir prosenelių išmintis, perduodama iš lūpų į lūpas surinkta ir užrašyta;
Žiniuonės Ilzės Janson patarimai;
Maria Treben patarimai;
Daktaro Kneipo užrašai;
V.Sinelnikovas "Pamilk ligą savo"
...informacija rengiama..