Bronchitas yra bronchų uždegimas,
bronchiolitas – bronchiolių uždegimas,
Simptomai:
sausas kosulys.. pereinantis į drąskantį, kai kosai ir negali iškosėti kartais iki vėmimo, dažniausiai naktį;
temperatūra 37,5-38,5C mano atveju;
staigiai apimantis šaltis ir šalto prakaito išmušimas. Staigus silpnumas;
gausus prakaitavimas ir troškulys. Drabužius kartais tenka keisti po tris kartus per dieną;
šaltis plaučių zonoje pojūtis kad plaučiai tiesiog geria šilumą;
apetito dingimas;
skausmas plaučių zonoje.
Susirgimas mane ištiko esant Londone daug priemonių nebuvo, tad naudojome tai ką turėjome po ranka.
Gėriau imbiero arbatą su citrina daug,
ryte vakare vingiorykštės arbatos,
dėjome kompresus, vieną naktį medaus su druska ir eteriniu aliejumi, kitą naktį kiaušinį (tai vienas senesnių receptų bronchitui gydyti, 2 kiaušiniai išleidžiami į keptuvę ir gausiai pridruskinama, kepama iki kietumo, tuomet krūtinę patepama aliejumi,kad nenudegintų, ir dedami iškepti kiaušiniai plaučių zonoje, plėvelė, šiltas rankšluostis ar vilnonė skara ir einama miegoti, tai buvo viena efektyvesnių priemonių , šį kompresą dėjau kas antrą naktį ir beveik kiekvieną rytą kai jutau, apsunkintą būseną),
kas antrą vakarą dėdavom taures. Kurios bene labiausiai padėjo, ypač piko metu.
Pėdų bei nugaros įtrinimas kėnių eteriniu aliejumi.
inhaliacijas: kvėpavimas virš karštų bulvių, pamainomis su eterinių aliejų garais (levandų, šalavijo, arbatmedžio, kėnio..)
indiški ajurvediniai anyžiniai rutuliukai kurie padėjo gerklei ir tiesiog ledinukai su medumi kurie lengvino gerklės perštėjimą.
Kiaušinienė ir taurės mano atveju padėjo labiausiai po šių procedūrų lengviau užmigdavau ir praktiškai visa naktis praeidavo be varginančio kosulio.
Intensyvesnė būsena tęsėsi apie dvi savaites. Ir dar apie savaitę grįžus į Lietuvą.
Šis susirgimas jau kurį laiką mane domino, siekiau išsiaiškinti giliau kokios galimos priežastys. Taigi klausiausi kokias žinutes man siunčia aplinka, žmonės.
Iš kelių draugių išgirdau, kad tai gali būti užgniaužtas neišsakytas pyktis. Tad grįžusi namo išmėginau paleidimą.. Prisiminiau visas paleidimo technikas su pagalvę. Išsikrovimą su pagalve - sienos talžymą su pagalvę, pagalvės kumščiavimą, rėkimą. Ir tikrai jau per pirmą minutę supratau ant ko pykau ir dėl ko. Nors pradžioje nė neįtariau to esant.
Jau tą patį vakarą pasijuto palengvėjimas tarsi lengviau kvėpuoti, ėmiau lengviau atsikosėti. Nors dar prakaitavau gana stipriai ir staigūs šalčio priepuoliai dar būdavo, bet jaučiausi gerokai lengviau. Tęsiau vaistažolių gėrimą. Bei kompresų profilaktiką.
Išmėginus daug įvairių variantų gimė toks vaistažolių mišinukas prie bronchito ir pneumonijos:
vingiorykštės;
šalavijo;
gelsvės.
Gėriau šį mišinį savaitę. Po pusę puodelio tris kartus dienoje. Po trijų dienų tiek kosulys tiek niežėjimas plaučiuose atslūgo. Kompresus tęsiau toliau,tik šį kartą, dėjau tik medų su kėnio eteriniu aliejumi ir druska nakčiai. Taip pat nuolat gėriau pušų spyglių arbatą, nežinau iš kur tai, tiesiog taip norėjosi..o vėliau sužinojau, kad tai viena iš efektyvesnių priemonių valanti infekciją iš organizmo ir stiprinanti organizmo atsparumą infekcijai.
Bronchito su pneumonija įveikimui padėjo:
1 kompresai (medaus su druska ir eteriniu aliejumi, bei kiaušinienė su druska );
2. taurės kas antrą vakarą;
3. arbatžolių mišinys (vingiorykštė, šalavijas, gelsvė);
4. čiobrelių arbata (per dieną kartą);
5. pušų spyglių arbata (išgerdavau apie 1,5 litro per dieną);
6. imbierinė arbata (ji turi šildančių savybių, bei valančių, dezinfekuojančių savybių);
7. šiltos druskos maišeliai ant plaučių 15min prieš miega ir ryte (palengvino atsikosėjimą, išėjo skrepliavimas);
8. pėdų ir nugaros įtrinimas kėniu eterinio aliejaus. Po lašiuką šio eterinio aliejaus buvo lašinama į kiekvieną arbatą;
9. emocijų paleidimas;
10. kvėpavimo pratimai.
Kai po savaitės nuėjau pas gydytoją. Ji tik nusišypsojo ir te pasakė jog viskas gerai karkalų nebesigirdi, uždegimo kraujas neberodo..
Kiti padedantys receptai šiuo atveju:
1. nuo seno buvo naudojami barsuko taukai, dar mano baba apie tai kalbėjo, naudojama į vidų, ji sakydavo, kad tai pirmas vaistas nuo plaučių uždegimo, o kadangi nėra labai malonaus skonio ir kvapo tai šildydavo keptuvėje tepdavo ant duonos ir valgydavo. Taip pat tai veiksminga priemonė nuo skausmo, tepama krūtinė, sąnariai.
2. tūbės (dievanos) žiedų užpilas minkština kosulį, skatina atsikosėjimą, sukelia prakaitavimą, gydo viršutinių kvėpavimo takų uždegimą, astmą, dizenteriją, kepenų blužnies ligas;
3. čiobreliai (timinas) veikia antiseptiškai, skatina bronchų liaukų sekreciją, gydo persišaldymo ligas, kokliušą, bronchinę astmą, malšina tulžies, kepenų spazmus, šalina puvimo, rūgim bakterijas iš žarnų.
4. ir kitos prakaitavimą skatinančios priemonės.. aviečių stiebelių arbata, liepžiedžių (kas nėra alergiškas) arbatos su medumi, kaip pagalbinė priemonė prie kompresų ir kitų procedūrų.
5. bruknių lapai talkina lengvinant kosulį. Geriama tris kartus per dieną po 0,5 puodelio.
Susirgimas nėra lengvas, ir šiek tiek varginantis .. reikalinga kantrybė tiek pačiam su savimi, tiek artimiems.
Susirgimas paima jėgų, energijos ir reikia laiko atsigauti atsistatyti po jo... neskubėti, leisti sau atsistatyti ir tik tuomet lėkti į darbus, nes galima vėl atkristi.
sėkmės ir stiprybės...linkiu būti sveikiems ir branginantiems save..
šiltai,
M.