Paskutiniu metu į mane kreipėsi nemažai žmonių kurie turėjo panašių išgyvenimų..regis keisčiausių dalykų..kelios merginos bijojo, kad jos išnyks kad jų neliks.. per paskutinius metus esu išgirdusi daugybę keistų istorijų kurias sukūrė protas.. kai realiai nebuvo nė menkiausios grėsmės..net gydytojai neturėjo objektyviai prie ko prikibti..
O žmogus serga (temperatūra, negali pakilti iš lovos ir panašiai..nors visi tyrimai rodo kad ligos nėra) nors prieš tave stovi iš pažiūros visiškai sveikas žmogus.. Esu mačiusi žmonių ..kurie leido savo baimėms bujoti ir tapo paprastais, patogiais žmonėmis..
Kuo toliau einu tuo labiau įsitikinu, kad tai tiesiog vienas išmėginimų kuriuos mes žmonės praeiname..toje nuostabioje savęs pažinimo, kelionėje..
Pamenu kaip vienas vienuolis pasakė: ".., kartais žmonės iš baimių kapstosi visą savo gyvenimą.."..
.. nė įsivaizduoti negalėjau kiek žmonių kenčia nuo baimių..pačių įvairiausių formų..kažkas bijo užkalbinti merginą, nes ji gali jį atstumti..todėl visą gyvenimą net nepabando pamėginti..
kažkas bijo likti viena/as,
kažkas bijo būti bloga mama, žmona ar blogas vyras..ar tiesiog blogu..ir nuolat stengiasi būti geru..
kažkas mirtinai bijo apsijuokti ar būti pažemintu..
kažkas bijo savo kūno..
kažkas naujų erdvių patalpų,
kažkas mažų patalpų, aukščio, tamsos.. jų yra masė.. iš tiesų kiekviena iš jų turi ir savitų paaiškinimų į kuriuos čią nesigilinsiu.
Galiu pasakyti, kad išsivyniojimas iš baimių yra procesas.. kažkas pasiduoda lengviau, kažkam reikia daugiau laiko, kantrybės. Iš tiesų svarbiausia su tuo nekovoti..(kitaip svarbiausia tų struktūrų nemaitinti..) ...o keisti, transformuoti ir fokusuoti savo dėmesį į tai kas gera, kas brangu, kas šviesu..į tai kuo tikima, kas brangu..nes kova gimdo tik kovą..per kurią tik netenki jėgų. Ir kaip bet kokiame kare laimėtojų nėra. Tik žaizdos..
Kadangi iš prigimties esu praktikė ėmiau ieškoti veiksmingų būdų.. praėjau visokių įdomių kursų ir seminarų ta tema.. ir tikrai nuoširdžiai rekomenduoju nerimo sutrikimų kursus Holistiniame centre (nuorodą galima rasti apačioje). Ten išmokau ir sužinojau masė būdų ir technikų kurios labai efektyvios krizės metu kol susigaudai kas čia su tavimi vyksta..ir dėl ko sureagavai taip kaip sureagavai.. truputi žemiau pasidalinsiu keliomis veiksmingomis technikomis kurios čia pat sugrąžina į dabartį ir stabilizuoja psichiką.
Teksto apačioje galima rasti nuorodą apie psichologų-psichoterapiautų vertinimą ir patarimus šia tema.
Žinau ką reiškia, kai tave paraližuoja. Dabar galiu pasakyti kad mažiausiai kas antras yra patyręs kojų pakirtimą, o kas trečias ketvirtas panikos ataką. Prisimenu pirmus mėnesius po užpuolimo, kaip negalėjau išeiti iš namų. Regis sustingsta visas kūnas ir tu nieko negali padaryti. Viena iš mano mylimų draugių pasakė: Gana Monika laikas pažvelgti savo baimei tiesei į akis.. (nes kai būdavo baisu skambindavau visom draugėm iš eilės) pagalvojau..na blogiau jau nebus. Taigi susikaupiau ir pažiūrėjau.. labai nustebau.. nes NIEKO nebuvo. Tiesiog tuštuma. Vėliau daug kur skaitydama, klausydama.. išgirdau, kad ištiestų.. tai tik minties forma..
Bet išbristi iš šio liūno reikia laiko ir kantrybės.
Keli suvokimai kurie padėjo sunkią minutę:
Pirma..baimė ima tuomet kai daug galvojama apie save..kaip čia man bus, kas man bus..ir t.t... padėjo galvojimas KITAIP..o ką aš galiu padaryti dėl kito, ar situacijos.. Vienoje iš paskaitų išgirdau, kad baimė apima tuomet kai kažkam neatliekame savo pareigų (tai gali būti tėvams, vaikams, sutuoktiniams, darbe, kiekvienas kas turi sąžine pats žino). Kitaip vėl perdėtas susitelkimas į save. Kai telkiesi į savo pareigas ką turi nuveikti atlikti..nėra laiko mąstyti apie kas bus jeigu bus.. arba kaip čia atrodysiu..arba turbūt visi žino ir mato kaip jaudinuosi..(čia išmokau tiesiog pasakyti..žinote šiek tiek jaudinuosi ir žmonės šitai supranta) pamačiau, kad nieko tokio taip pasakyti..kepurė nenukrenta..o tampi kaip tik žmogiškesnis.
Antras dalykas.. kažkur perskaičiau, kad panikos dažniausiai ištinka žmonės kurie pernelyg stipriai sukaustę dėmesį į save kaip asmenį, formą (puikybė, egocentriškumas, narcizizmas)..kaip atrodysiu..kaip čia mane priims ar nepriims..kaip aš čia pasirodysiu..ne duok Dieve netobulas ar nekrūtas, mažiau fainas.. taigi vėl ego, puikybė .. vėl tai galima keisti: .. apie kitus apie situacija kuo galiu prisidėti..kaip galiu pagerinti vieną ar kitą situaciją.. ir veikti. Nemąstyti apie veikimą ar kaip pasirodysiu.. bet veikti..
S.N.Lazarevo mintys apie fobijas, panikas:
https://www.facebook.com/LazarevSergeyNikolaevich/videos/468295130998864
Dar vieną dalyką rekomendavo viena mano brangių draugių kuri šiuo metu studijuoja Romoje. Ji sakydavo taip: "Dieve į tavo rankas atiduodu visą šią situaciją, visus įvykius, teesie viskas pagal tavo valia. Ir aš pati susitaikau iš anksto su visomis pasekmėmis". Tai regis taip paprasta, bet be galo veiksminga tikinčiam žmogui.
Kita mano mylimu mokytojų Dr.Susan Gregg yra pasakius..kad nėra nieko kito kaip tik meilė. Tik tai išsinešim... kelis prisiminimus ... kurie susiję su meile.. Visa kita yra proto, ego, kūrybą..
Dr. Susan kalba nuolat ir nuolat apie pasitikėjimą procesu..tiesiog. Taigi tiesiog pasitikėti procesu, tėkme.. Lietuviškas variantas būtų..et, kaip bus taip bus, einu.. :)
jei kam bus įdomu plačiau teksto apačioje rasite nuorodą į vieną iš Dr. Susan Gregg paskaitų Lietuvoje.
Tamsa yra tik tol - kol įjungiame šviesą.
Tai požiūrio keitimas, savų įpročių, tai virtinė mažų žingsnelių kuriais keliaujama į priekį, tai maži kasdienio darbo įpročiai, kurie pamažu mus perkeičia. Tai procesas..
Panašias mintis išsako ir Emty Miror save realizavusi meistrė ji remiasi daugiau budistine tradicija bei sava patirtimi, paskaitą apie meile, baimę ir psichologiją, bei proto žaidimus galima rasti teksto apačioje. rusų k.:
Mąstytojas bei daugelių knygų autorius Eckhart Tolle kalba tą patį, kad tai tik proto žaidimai ir ką gi mes pasirinksime eiti paskui tą mintį ar rinksimės dabartį. Nuorodą į paskaitas galima rasti teksto apačioje.
trečias dalykas, tai potrauminė reakcija ar sindromas (baimės susiformavus po emocinės, ar fizinės traumos).. kai realiai supranti, kad nėra ko bijoti..bet nieko negali padaryti kūnas reaguoja ir viskas..kai nėra objektyvių priežasčių nerimauti ar bijoti, o tave ima ir susuka ar paralyžiuoja.. gali būti žvilgsnis, gali būti kvapas, judesys..ar pojūtis..ir viskas .. dažnai jo negali net sukontroliuoti.. tik susivoki, kad jau guli..arba negali pajudėti iš vietos..išlipti iš lovos ir panašiai..
Taip pat labai padėjo vieno iš mano draugų (tiesą pasakius būtent jam esu dėkinga už tų sunkų akimirkų išgyvenimą drauge) jo mintis:. .."dabar prastus atsiminimus reikia uždengti gerais, naujais. Ir nebegalvoti apie tai kas buvo". Tai yra visą savo dėmesį sutelkti į dabartį.
Taigi šioje situacijoje pirmiausia padeda pripažinimas ir priėmimas savęs tokio, koks esi šiuo metu, ne buvai, ne kokiu norėtum būti, bet kokiu šiuo metu esi.. tai pirmas žingsnis, kuris tarsi paleidžia kažkokį gijimo procesą ir leidžia į galvą ateiti šviesesnėms mintims... taip pamažu pradedi tvarkytis su savimi ir savo vidiniu pasauliu..
Taip pat svarbu suvokti, kad tiek panikos atakos, tiek išgąsčiai tiek isterijos tai apsauginės mūsų psichikos reakcijos, kuriomis pats kūnas ginasi..tad nereikia savęs smerkti..
Taip pat sąstingio metu stipriai įsitempia raumenys ypač sprando srityje, todėl tikrai gerai yra visi pratimai kurie atlaisvina sprandą, kvėpavimo pratimai (galima rasti skiltyje KVĖPAVIMO PRATIMAI), šilta druska ant sprando (ji taip pat turi savybę ištraukti bei atpalaiduoti), plūduriavimas (nuostabi priemonė, nuorodą apie tai galima rasti teksto gale)..
Kol tvarkomės su savimi, žemiau pateiksiu dalykus kurie gali talkina tas sunkias akimirkas išgyventi kūnui, kadangi nesu šalininkė vaistų..aprašau natūralias, kuriomis ir dalinuosi:
1. apynių arbata - ji padeda regeneruoti neuronams; nemigdo (0,5 puodelio ryte ir vakare, galima ir per pietus);
2. sukatžolė - kurios poveikis pasijaučia jau po 10min, ji nuostabi. Taip pat nemigdo. 4 kartus stipresne nei valerijonas. Įspėjimas nevartoti besilaukiančioms moterims, nes turi gimdymą skatinančių savybių.
(0,5 puodelio ryte ir vakare, galima ir per pietus)
3. valerijono tinktūra kvėpavimui. Akimirksniu nuramina nerimą. Įkvempiame per vieną šnervę iškvepiame per kitą. Ir taip 9 kartus per vieną ir kitą šnervę.
4. panikos ataką sustabdo sąmoningas kvėpavimas. svarbu laiku save pagauti. Visi ko gero sutiks, kad bet ką laiku pastebėjus lengviau įveikti nei kai tai įsisiūbuoja. Neleisti sau į tai veltis. Viena iš mano bičiulių dainuodavo :).. jei padėdavo..Galima tai stebėti..kaip bangą vandenyne, kuri pakyla ir atslūgsta. Padeda kvėpavimas: vadinamas jūriniu, ar udžai, ar kaip miegančio žmogaus, kiekviena tradicija turi savo pavadinimą. Įkvepiame udžai (pagilintas kvėpavimas per gerklas) kvėpavimu ir sulaikome. Sulaikę kvėpavimą stipriai ir lėtai kartojame PER-GA-LĖ. dar geriau kai įdedame emociją prisimindami kada buvome laimingi, kai kažkas tikrai pasisekė ir visiems buvo gerai. Tai akimirksniu sustabdo ataką ir perkrauna psichiką. Jeigu visgi laiku nepastebėjome bangos ir tai jau įvyko. Labai padeda tašku maigymas, palpavimas, baksnojimas kartais net smūgiavimas. Čia reikėtų paieškoti internete, yra tam tikri taškai kuriuos aktyvuojant labai greitai atsipalaiduoja psichika ir sugrąžinama į normą. Plačiau kursuose Holistiniame centre, nuorodą galima rasti teksto gale. Po panikos labai svarbu pakvėpuoti per kojas arba pasivaikščioti, tai sugrąžina į dabartį, jokiu būdu negulėti, tai nepadeda, nuo to tik blogiau, ..jau išbandyta.... geriau judėti, išmėtyti kumščius kaip boksininkai, pašokinėti kaip futbolininkai..taip greičiau sugrįžtama į save ir miegas tampa ramesnis.
5. tiek baimės, tiek panikos tai nesate jūs, bet tai pareikalauja daug gyvybinės energijos. Todėl labai gerai kuo daugiau praleisti gamtoje, pastovėti prie medžių, pabūti prie jūros tiesiog pasėdėti ant žemės ištiestomis kojomis. Visa tai papildo mūsų gyvybines jėgas. Pagal rytietišką tradicija yra sakoma, kad tai vyksta todėl, kad yra išvalomi ir užpildomi subtilūs psichikos kanalai kurie yra netoli stuburo. Ir jos didenybė pranajamos.. ir stovėjimas prie medžio žmogų sugrąžina į harmoniją. Pridedu dar viena vietnamietišką techniką, kuri buvo taikyta kariškiams po Vietnamo karo (buvo daug kareivių kentėjusių miego sutrikimus, košmarus, daugelis sirgo gilia depresija), taigi medikai ir psichiatrai ieškojo būdų kaip padėti, tai viena iš tų technikų:
6. kvėpavimas per kojas (galima pridėti raudoną spalvą, vizualizuojame, kad įkvepiame raudoną spalvą ir iškvepiame raudoną) prieš miegą:
įkvėpimas per kairę koją iki bambos - skaičiuojame 1;
iškvėpimas per dešinę koją - skaičiuojame 2;
įkvėpimas per dešinę koją iki bambos - skaičiuojame 3;
iškvėpimas per kairę koją - skaičiuojame 4;
įkvėpimas per abi kojas iki bambos - skaičiuojame 5;
iškvėpimas per abi kojas iki bambos - skaičiuojame 6;
įkvėpimas per kairę koją iki bambos - skaičiuojame 7;
ir t.t. kai bus 15, 20 kvėpuojame per abi kojas ir abi iškvepiame iki 100. suklydus, pradedame skaičiuoti iš naujo.
7. atsisakyti kavos kadangi ji taip pat kelia nerimą. Geriau keisti į gilių kavą ar kiaulpienių šaknų kavą.
8. eterinis levandų aliejus, galima lašiuką pasidėti po liežuviu, arba po lašiuką prie smilkinių tai per akimirką išblaivina galvą, žvilgsnis tampa labiau koncentruotas, sustoja minčių srautas, kuris būna kartais kaip avilys.. tai patogi priemonė, kurią galima nešiotis su savimi ekstrą atvejais. Galima tiesiog patepti šnervių landas šlakeliu aliejaus, tokių būdų kurį laiką levandų kvapas bus su jumis ir švelniai ramins mintis. Taip pat gerai kišenėje nešiotis medinį pieštuką, kaštonų ar gilių.. į ką galėtum įsitverti ekstra atveju. Vėliau kai tavo sąmonė įsisąmonina, kad realiai niekas tavęs nepuola..tokių pagalbininkų reikia vis mažiau. Bet iš įpročio vis dar visur nešiojosi buteliuką vandens, ir medinį pieštuką į kurį galiu suleisti nagus kai jaudinuosi.. tiems atvejams kai atrodo kad tuojau nualpsiu..(nors nei karto nebuvau nualpus..protas prikuria daugybe nuostabių nesąmonių :) ..labai gerai savyje ugdyti gerąjį stebėtoją..ir laiku stabdyti tuos monologus.. o suvokimas kad tai tik protas.. iš principo ramina ir vėl grąžina į savastį... prie to... kas gi tu esi iš tiesu...ir kas nesi.. :)
9. tempimo pratimai
vienai bičiulei, kuri nuo panikos atakų kentėjo visą savo paauglystę, padėjo yoga,
kitiem statiniai pratimai, givybės medis, kai stovima 15-30min vienoje pozicijoje kaip medis, dėmesį telkiant į pagrindinius energetinius centrus,
kitas: pasilenkus ir atpalaidavus pečius..sakant brrr. -- lūpomis daryti burzgimą, it linksminant vaikus..tai atpalaiduoja galvą, sustabdo minčių srautą.
Meditacija.
Taip pat iš yogos asanos "žuvytė", "Plūgas", "Žvakė".
kitas pratimas:..tai toks daugiau energetinis pratimas kuris išlaisvina įtampa, stresą ir negatyvią energiją susikaupusią per dieną.. Pasistiebiama užfiksuojama padėtis, rankos pakeliamos aukštyn su giliu įkvėpimu ir su iškvėpimu tariamas garsiai Ha (japonų mokslininkai tyrinėję garsų poveikį žmogaus organizmui aptiko, kad būtent šis garsų derinys išlaisvina stresą, įtampą iš kūno).. nuleidžiamos rankos, tiksliau tarsi numetamos ar tarsi nešulius nuo pečių.. Taip kartojama kelis kartus kol pasijaučiama geriau..
Kam artima rytietiška tradicija galima atlikti qigong pratimus, kurie išlaisviną susikausčiusį kūną ir leidžia kvėptelėti gaivos, (geriausia pratimus atlikti gamtoje) nuorodą su pavyzdžiais galite rasti teksto apačioje.
10. Bėgiojimas miške. Ir kvėpavimas miške. Tiems, kas myli gamtą.. Ir gamta pateikia nuostabių stebuklų..jei leidi sau juos pamatyti..
Gyvenimas iš tiesų nuostabus dalykas..kartais nelengvas bet nuostabus, kurį tikrai verta gyventi..ir jis kupinas nuostabiausių netikėtumų..kuriuos galime leisti sau pamatyti išgyventi kasdien, jei tik sau tai leidžiame..
11. labai svarbu rasti mylimą veiklą ir mylinčių palaikančių žmonių ratą. Tai labai svarbu, kuo dažniau bendrauti su tokiais žmonėmis. Neužsidaryti. Nes užsidarius tas minčių srautas tiesiog gali imti siautėti.. Padeda kai kyla kažkokia nerimo banga regis lygioje vietoje..tiesiog pažvelgti pro langą..sutelkti visą dėmesį į medžius..jų spalvą, kokybę, detales..pajausti..kas vyksta už lango.. Ir jeigu iš tiesų įsijaučiama į medį, žolę, dangų, ateina suvokimas kad realiai nieko nevyksta, viskas saugu, ramu, viskas vyksta sava eiga, taip kaip turi vykti..ir kad esi tik lašas jūroje, kuris turi sav misiją, savo užduotį.. ir tykiai ateina suvokimas, gyvenimas yra nuostabus..
12. praktikuoti kuo dažniau ČIA IR DABAR. MOMENTĄ. Bet iš patirties galiu pasakyti, kad kai užeina sukaustymas arba nerimo banga labai sunku tai padaryti. Tokiu atveju padeda dėmesio nukreipimas, kažko veikimas..kokių dulkių valymas..ar dar geriau šveitimas vonios tarkim.. mano baba sakydavo: vyrą reikia siusti malkų kapoti, o pati eidavo daržo ravėti.. (tinka visais atvejais ar pyksti, ar nerimauji ar dar kaži kas prote darosi :) taigi ne mes pirmi patyrę kažką panašiai.. kai ima kaustyti baimė padeda koncentracija ar meditaciją į savo mažąjį vaiką. Tokia galima trumpa meditacija 5-10min. Tarkim reikia išeiti iš namų o apgaubia baimė ir negali pajudėti, tai tiesiog sėdi ten kur esi, ant fotelio krašto, ant batų lentynos..nesvarbu. atsisėdama, atsipalaiduojama ir įsivaizduoji, kad dabar nieko aplink nėra, nei reikalų, nei užduočių nieko, esi tik tu ir tavo mažasis vaikas, pasisodinama mažylį (mergytę, berniuką) ant kelių, kuriam kokie 5metukai.. ir stebima jį su meile, supratingumu, kantriai tarsi niekur neskubima tarsi laikas būtų sustojęs ir nieko svarbesnio už jį šiuo metu visoje Žemėje nebūtų ir nėra, leidžiama jei/jam išsikalbėti, išburbėti, išsibarti jei reikia...viską iškalbėti..visiškai nesikišama, nevertinama nekomentuojama..tiesiog klausomąsi..kartais jis/ji vemia..taip suprantu, kad jau perlenkiu lazdą kažkur savo nartumu.. klausau jo/jos tol kol jis nurimsta ir pati/pats prieina ir apsikabina, tuomet savo vaizduotėje ją/jį stipriai apkabini ir sudedi visą meilę kiek tuo metu randasi širdy..paprastai taip pajuntuma, kad vėl galima judėti, ateina daugiau saugumo ir atsiriša kojos eiti į lauką, atlikti savas užduotis.
13. relaksacijos pratimai, meditacijos, autogeninės treniruotės taip pat veiksmingos.
14. dar vienas būdas, tai karšta vonia su magnio druska, ar tiesiog su druska..ypač prieš miegą nuima įtampą, nuraminą, leidžiant panirti į vandenį su visa galva, iš tiesų kiek leidžia galimybės plūduriuoti..išlaisvina iš dienos spazmų ir įtampų.
15. Koncentracijos ugdymas. Koncentracija į nosies galiuką.
Įkvėpimas per nosį, iškvėpimas per nosį;
įkvėpimas per lūpas (triūbele),
iškvėpimas per lūpas (lūpos atpalaiduotos);
įkvepiama per nosį,
iškvepiama per lūpas (lūpos atpalaiduotos);
įkvepiama per lūpas (triūbele),
iškvepiame per nosį..ir t.t nuo pradžios.
Visų rūšių pranajamos...
Įvairūs koncentraciją lavinantys pratimai, šiuo metu internete galima rasti daug pavyzdžių.
16. sakalo kvėpavimas. Per sekundę įkvepiame per 7 sekundes iškvepiame. Taip 10min. Tai atpalaiduoja susikaupusias emocijas ir padeda joms išeiti iš kūno. O kai trūksta energijos galima meškos kvėpavimą atvirkščiai nei sakalo per 7 sekundes įkvepiama ir per 1s iškvepiame. taip pat yra vienas nuostabesnių kvėpavimų vilko kvėpavimas, ypač tinka po dienos darbų. Giliai įkvepiama ir staigiai iškvepinėjama (apie 21k) aktyviai dirba diafragma. Tai regenaracinis kvėpavimas skatinantis gijimo procesus organizme, kur telkiame tuo metu kvėpavimą į tą vietą plūsta daugiau deguonies natūraliai aktyvėja kraujotaka ir aktyvėja gijimo procesai.. nuorodą apie kvėpavimą galima rasti teksto apačioje.
daugiau skiltyje KVĖPAVIMO PRATIMAI
17. ashvaganda čia iš ajurvedinės tradicijos. kapsulės.
18. pasifluoros žiedai pailginanti miego fazę.
19. jonažolių arbata - sustiprina saugumo jausmą, ramina vegetacinę nervų sistemą. Įrodyta, jog po jonažolės vartojimo pagerėja nuotaika, padidėja atidumas ir susitelkimas, grįžta darbingumas, nyksta silpnumas, drovumas, vidinė baimė, galvos skausmai ir nemiga.
pastaba: saikingai vartoti, šis augalas gana stirpriai veikia tonizuojančiai tad nerekomenduojama gerti vakare. Taip pat dėl kiekių būtų gerai pasitarti su specialistu.
20. tiems kas norėtų giliau padirbėti su baimėmis ir jas transformuoti. Tai gana nauja metodika kaip galima sau padėti per grafiką, dalinuosi nuoroda į neurografiką, seminarų įrašus galima rasti teksto apačioje.
21. miegui gerinti technika: sąmoningas nubudimas (sakoma jeigu tik įsijungus žadintuvui imame naršyti internetą..visa diena praeis suirutėje), prieš užmingant 1. pradėdama nuo sąmoningo peržiūrėjimo dienos, kuo daugiau detaliu prisimename tuo daugiau energijos susigrąžiname, kuo menkiau vadinasi tą momentą praleidome nesąmoningai. 2. kai jau gaunasi prisiminti dienos įvykius, situacijas. Vizualizacija raudono su auksu energetinio kamuoliuko gerklėje, tai centras atsakingas už sapnavimą, gulint liūto pozoje (gulint ant dešinio šono, dešinys delniukas po skruostu), kairė ranka prie kairio šono priglausta, ir tokioje pozicijoje neprarandant koncentracijos užmigti. 3. kitos praktikos, jos yra jau aukštesnio lygmens praktikos, kurias geriau atlikti su meistro ar mokytojo palyda..
Taip užmigti bei paleisti sresą padeda gongai, varpeliai jie turi subtilių poveikį mūsų psichikai atplaiduoja ir nė nepajutus po sesijos atgimsta tarsi iš naujo gimę. Teksto pabaigoje galima rasti Vyrenijaus ir Ramunės kelis įrašus.
22. Vegetatyvinės sistemos disbalansas. Kodėl tokios reakcijos. Diagnostika ir ką daryti profesorės Vasiljeva Liudmila Fiodorovna mintys nuorodą į paskaitas galima rasti teksto apačioje.
23. gyvenimo būdo, ar darbo vietos keitimas labiau įsiklausant į tai, o kogi trokšta širdis ir eiti tą linkme. Kartais reikia kažką iš principo keisti požiūrį ar mintį ir pačiam sunku tai atrast, pastebėti per daugelį užmėtytų "kopūstlapių" tuomet galima paieškoti ir psichologo-psichiatro, dabar tikrai yra nuostabių jaunų specialistų kurie randa vis naujų ir efektyvių būdų padėti žmogui, nenumetant jo savieigai..ar vaistams.. kurie tiki žmogumi ir padeda sugrįžti į visuomenę. Ar kursai seminarai kurie ugdo ir augina vidinį pasaulį, kur vėl galėtum pasijausti žmogumi.
24. nuoširdžių, šiltų žmonių, draugų, bičiulių lankymas. Tai kuria ratą artimų žmonių, kuriuos sieja ne vien tik darbinis interesas, bet šilti artimi širdiai ryšiai. Tarkim maldos grupelė, kažkam psichoanalitinė, psichologinė ar tiesiog jausmų palaikymo grupė (kaip pvz: AA, SAVAS, ALANON'as), kažkam kelionių klubas.
"Praktiškai kiekvienas žmogus nuolat ko nors bijo. Bijo susirgti ir numirti, bijo pamesti pinigus, bijo, kad jį kas nors sumuš arba užmuš, bijo, kad jį paliks mylimas žmogus. Baimė laiko žmogų nuolatos įsitempusį, neleidžia jam veikti. Dar daugiau - tokios mintys, nuolat besisukdamos galvoje, pritraukia kaip tik tas situacijas, kurių bijomąsi..." Kažkur esu girdėjusi kad baimė - tai tyli malda. taigi kam ir ko mes meldžiame nuolat..
"Kai žmogui gresia pavojus , į jo kraują staiga išmetama daugybę hormonų (adrenalinas, noradrenalinas ir t.t), kurie padažnina pulsą, pakelia spaudimą, pagreitina medžiagų apykaitą organizme, sukelia raumenų įtampą. Tai normali apsauginė reakcija.
Bet jeigu baimė yra viena pagrindinių jūsų elgesio programos emocijų, tai jūs esate nuolat smarkiai įsitempę. Pernelyg apkraunamos jūsų kraujagyslės ir raumenys, atsiranda opos, hipertonija, ima slinkti plaukai ir kyla aibė kitų problemų.
Be to baimė silpnina imuninę sistemą. Baimė susirgti tiesiogiai pritraukia ligą.
Baimės ketinimas jeigu taip galima būtų išvesti yra --- jaustis saugiai ir ramiai.
Bet baimė yra prastas būdas įgyvendinti šiuo pozityvius ketinimus. Ji skatina nepasitikėti žmonėmis.. Teksto apačioje rasite nuorodas į V.Sinelnikovo audijo knygas rus.k.
Isterijos - nesu didelė specialistė šiose srityje, galiu tik pasidalinti keliomis įžvalgomis. Tradicinėje medicinoje tai buvo vadinama histerija nuo žodžio histos (lot. gimda) ilgą metą buvo manoma, kad tai vyksta moterims dėl tam tikrų pakitimų gimdoje. Bet per laiką buvo pastebėta, kad ir vyrus ištinka isterijos ne ką rečiau nei moteris. Galiu klysti bet mano pastebėjimais isterija ištinka žmogų tuomet kai jis jaučiasi nesuprastas. Tokiem žmonėm yra nelengva sakyti ne. Tokiems žmonėms sunku pastovėti už save savo nuomonę, tokiems žmonėms sunku su ribų nubrėžimų.
Taigi ir čia tikiu kad galima išmokti suprasti save.
Taip tampi laisvesnis nuo kitų. Taip nuimama nuolatinė įtampa ir baimė, kad gali vėl kažkas nesuprasti, neva gerų ketinimų. Iš tiesų žmonės supranta taip kaip jie supranta. Mane mokė, kad svarbiausia, kad tu pati save suprastum..svarbiausia, kad pati suprastum ką tu jauti..to gana. Juk visoje auditorijoje iš 60 žmonių kiekvienas išgirsta ir supranta skirtingai regis tą patį dalyką, kiekvieno suvokimo ligmuo skirtingas..ir šiaip mes augome skirtingose šeimose, skirtingai buvome auklėti..o dar charakteriai, temperamenai..
Savo laiku kai studijavau daug natūropatinių gydymo metodų įstrigo vienos dėstytojos pastaba mums "žiniukams", (ji mus mokė, pažinti kitą žmogų, išmokti jo klausytis ir kalbėti to žmogaus kalba). Juk ko verta tavo "mokslininko" kalba jeigu tavęs niekas nesupranta. :) Tai tapo labai įdomi praktika. Pasidarė įdomu pažinti kitus žmones..pradėjau nuo horoskopų gilinimosi, stihijų, majų tradicijos, runų, chiromantijos, numerologijos ir panašių dalykų..visą tai plėtė akiratį..ir plėtė pažinimą žmogaus kaip asmens..tai tapo labai įdomu. Pamačiau, kad nėra vienodų žmonių visi turi kažkokį unikalumą. Ir vietoj to kur anksčiau žeisdavausi, kad neva manęs nesupranta..ir ak..aš tokia nelaiminga.. MANĘS NEKAS NESUPRANTA..virto į - o kaip įdomu...aa. vadinasi čia dar šito rasta (turiu minty išdidumo, arogancijos ir panašių dalykų..) .. Tapo įdomu gyventi .. netikėtai pamačiau kiek daug nuostabių, ypatingų žmonių mane supa..kiek daug išmintingų ir gabių žmonių mane supa.. ir kaip daugeliui trūksta tiesiog palaikymo, tiesiog kažkokio švelnaus žodžio, kad tai pasireikštų... ir tos akimirkos kai randi žmogų su kuriuo sutampa vertybės, suvokimas, gyvenimo kryptis yra tiesiog dovana..
Taip pat dirbdama pastebėjau kad tokie žmonės.. dažnai mėgsta įstatyti save tarsi į kampą..jam atrodo, kad visi jį tarsi spaudžia.. bet iš tiesų pats spaudžiasi iš to beribio noro būti tobūlu..perfekto..nebeištveria ir bum.. bet vėl tas gero norėjimas.. kuris..kažin ar priveda prie ko gero... Vienas kunigas man labai gražiai pasakė..taip mes visi esame pakviesti į tobūlumą, bet yra didžiulis skirtumas tarp kelio į tobūlumą ir perfekcionizmo :)
Iš tiesų visos aprašytos reakcijos labai dažnai vyksta tiesiog iš nuovargio... eilę metų buvo nekreipiama dėmesio į savus poreikius arba jie buvo gniaužiami, priežastys gali būti skirtingos.. kartais pakanka tiesiog pakeisti aplinka ir pagaliau leisti sau nuveikti padaryti tai ko taip senai neleidžiama.. randant kažkokį saugų sau priimtiną būdą.. tarkim baisu būti bloga mama.. kenčiam kenčiama.. kol bum..apšaukiama, kaltė, graužatis, gėda. Vienoje knygoje radau: "nubrėžti ribas yra geras dalykas, kiekvienas turime teisė į savo asmeninę erdvę..bet netolygų kaip tą darome..galime su griausmu ir perkūnija, o galima mandagiai bet tvirtai." Gyvenimas nuostabi mokykla.
Dar viename šaltinyje buvo rašoma, kad tai tokie žmonės kurie iš prigimties turi daugiau givybinės energijos..ir jeigu jos nerealizuoja..taip pat buna bum.. ..jiems pastoviai reikia kažko įdomaus, įdomios veiklos, kūrybinės veiklos..kur galėtų išsilieti..kitaip gali kentėti namiškiai..
Iš tiesų reikia tiesiog suvokti kokiu neįprastu laiku gyvename..technologijos sparčiai žengia į priekį informacijos srautai didėja ir normalu, kad žmogaus psichika nebespėja visko aprėpti..ir bum..vyksta didžiuliai pokyčiai tiek danguje tiek žemėje..kas taip pat įtakoja žmogų..ir tampa vis sunkiau išlaikyti vidinę ramybę..todėl tik tausojant vienas kitą..tik maksimaliai išlaikant ramybė ir taiką savyje su savimi galima praeiti šį ruožą..
apkabinu su meile, M.
p.s. nuotaikai:
https://www.youtube.com/watch?v=WGS029Peq7k&list=RDQgVPnWmUqd4&index=3
Papildoma informacija, skaitiniai:
1.Holistinis centras nuoroda į svetainę: http://www.holi.lt/
https://www.youtube.com/watch?v=ZNID-0YMg7Y
2. Keli paaiškinimai psichologo apie neurologiją ir kaip išbristi iš baimių, VSD ir t.t rus.k:
https://www.youtube.com/watch?v=QWEDhoQwSU8
https://www.youtube.com/watch?v=AeyFhmJa3dA
https://www.youtube.com/watch?v=syYWvKFI2yA
3. Nuoroda į Dr. Susen Gregg seminarų įrašą Lietuvoje liet. k.:
https://www.youtube.com/watch?v=7rYhAFnufrQ
4. Nuoroda į Emty Miror paskaitas apie meilę baimę ir psichologiją rusų k.:
https://www.youtube.com/watch?v=1hNCnzw4McI
5. Nuoroda į Eckhart Tolle paskaitas apie baimę ir proto žaidimus anglų k.:
https://www.youtube.com/watch?v=3I5L2otW4r8
https://www.youtube.com/watch?v=j91ST2gtR44
https://www.youtube.com/watch?v=3D5BorKyFfY
6. nuoroda į internetinę sveitainę apie pludūriavimą liet.k:
https://deepfloat.lt/lt/pluduriavimas/
https://amadeja.lt/vilnius/nesvarumo-terapija/
7. Qigong pratimų pavyzdžiai angl.k: https://www.youtube.com/watch?v=00mA8bBTbZ0
8.Gamtos galia: nuorodą į straipsnį: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/pokalbiai/pirmoji-lietuvoje-misko-terapijos-gide-kaip-vaikscioti-miske-kad-jis-mus-gydytu-1040-1158756
9. nuoroda į paskaitą apie kvėpavimą rus.k:
https://www.youtube.com/watch?v=fmNNV6T4Es0
10. Neurografija:
https://www.youtube.com/watch?v=ra48lnEXP8Q
https://www.youtube.com/watch?v=o9IJEfKg2Gg
https://www.youtube.com/watch?v=9zahy5OA3ig
11.Vegetatyvinės sistemos disbalansas. Kodėl tokios reakcijos. Diagnostika ir ką daryti profesorės Vasiljeva Liudmila Fiodorovna mintys rus.k:
https://www.youtube.com/watch?v=RenZfe-aHsk
https://www.youtube.com/watch?v=m55DNeo8heI
taškai susiję su emocijomis:
https://www.youtube.com/watch?v=yKAAU_OuBnQ
12. V.Sinelnikovas gyvenimas be baimės nuoroda į audio knygą rus.k::
https://www.youtube.com/watch?v=WDrA-49NCwU
13. Jolita Sere - apie baimę. Kaip ji veikia tave ir aplinkinius
https://www.youtube.com/watch?v=sttSYg9vAsM
14. Jolita Sere - apie Meilės suvokimą
https://www.youtube.com/watch?v=sywfrOq2Ssw
15. Jolita Sere - apie norą būti ypatingu
https://www.youtube.com/watch?v=OMTSUODDIYA
16. Maži žingsneliai padedantys kurti naują gyvenimą Louise L. Hay angl.k:
https://www.youtube.com/watch?v=MXfedJ6f9N4
17.Как перестать бояться, преодолеть страх или фобию? Александр Меньшиков:
https://www.youtube.com/watch?v=l_a_lAb57n4
18. Skubi pagalba kai krizė Александр Меньшиков rus.k:
https://www.youtube.com/watch?v=6RNeVm2SYH8
19. https://www.youtube.com/watch?v=UM6k__gPXbA
V.Sinelnikovas gyvenimas be puikybės nuoroda į audio knygą rus.k::
https://www.youtube.com/watch?v=d29odiPvKZs
V.Sinelnikovas "Skiepas nuo streso. Kaip tapti šeimininku savo gyvenimo" nuoroda į audio knygą rus.k:
https://www.youtube.com/watch?v=9lqaxQ7c7BY
Vyrenijaus ir Ramunės pasaka prieš miegą apie du brolius Miegą ir Nemiegą liet.k:
https://www.youtube.com/watch?v=VBd2GbgOoaE
Atsipalaidavimas gongu garsuose su Vyrenijumi:
https://www.youtube.com/watch?v=0MtOzkIIaAk
Tik dainuojančių dubenų garsai:
https://www.youtube.com/watch?v=BGhGC7tJytM
Knygos:
1. Dr. Henry Cloud ir Dr. John Townsend "Kada sakyti "Taip", kaip sakyti "Ne", Kad patys tvarkytume savo gyvenimą";
2. V.Sinelnikovas "Pamilk ligą savo";
(nuoroda apie autorių rusų k.: https://www.youtube.com/watch?v=e63lLooEAls)
3. Luise L.Hay "Pamilk save ir būk laimingas";
4. Besceleris Carole-Anne Eschenazi "Dievas visada keliauja incognito";
5. Carole-Anne Eschenazi "Jei sumaišytum gyvenimo kortas";
6. Lula Vilma knygos;
7. Lize Burbo knygos;
8. Лууле Виилма "Учение о выживании, справочник для самостоятелно мыслящих" Прости себя;
9. Препадобный Никодим Святогорец "Hевидимая брань"..
10. Norman Vincent Peale " Tu gali, jei manai kad gali"
puslapis papildomas ..