Angina (arba ūminis tonzilitas) – tai ūminė infekcinė liga, pasireiškianti limfadenoidinio ryklės tonzilių audinio uždegimu. Dažniausiai būna gomurio tonzilių uždegimas, kitos tonzilės įtraukiamos rečiau.
Simptomai:
Bendras silpnumas
- Karščiavimas
- Kaklo limfmazgių skausmas
- Galvos skausmas
- Skausmas ryjant
- Gerklės skausmas
- Tonzilių paraudimas
- Rausvas, su baltomis apnašomis tonzilių paviršius
- Limfmazgių padidėjimas
Šiuo metu jas dažnai tiesiog išoperuoja.
Netradicinės galimos priežastys:
Mane mokė, kad angina kaip ir kiti gerklės susirgimai yra sietini su neprasikalbėjimu. Neišsakymas kažkokių savo jausmų emocijų.. kuriuos tarsi sulaikome savo gerklėje. Vėliau virsta pūliavimu arba atsiranda skydliaukės problemų.
Natūralios priemonės:
Viena iš efektyvesnių priemonių, daug kartų patikrinta, tai "Liūto poza" iš yogos. Kuomet klupiama ant kelių kulnys įremti į sėdmenų kauliukus, pasistiebę ant pirštų galiukų, giliai įkvepiama ir su iškvėpimu įtempiami rankų pirštai (kaip liūto nagai), ir iškišamas liežuvis su garsu... riaumojimu.. Paprastai tuomet išeina ir dalis pūlių kuriuos galima tiesiog nuvalyti su dezinfekuojančia servetėle. Pratimas atliekamas mažiausiai 5 kartus per dieną po tris serijas.
Skalavimas burokėlių sultymis (sultys turi būti pastovėjusios šaldytuve mažiausiai 12 valandų kad neutralizuotūsi nuodai). Į vieną stiklinę išspaustų burokėlių sulčių įpilamas 1 valgomas obuolių acto šaukštas. Ir skalaujama ne mažiau 5 kartus per dieną. Kai kur rekomenduojama maišyti su morkomis. Iš patirties darėme tiesiog tik burokėlių sultimis ir buvo veiksminga.
Išvalytas žibalas. Į šilto vandens stiklinę įlašinamas vienas lašas žibalo ir išgeriama iš ryto ant tuščio skrandžio. Dozė didinama iki 0,5 arbatinio šaukštelio. Daroma pertrauka 7 dienų ir esant poreikiui tęsiama. (Aldonos receptas)
Mišinys: ramunėlės - 1d; eukaliptas - 1d; medetkų žiedai - 1d. viskas susmulkinama ir gerai sumaišoma. 1 valgomasis šaukštas mišinio užpilamas 1,5 stiklinės verdančio vandens. Verdama iki 1min, nuoviras šiltai įvyniojamas ir 30 minučių turi prisitraukti. Po to nukošiama. Juo skalaujama gerklė 2 kartus per dieną, ryte ir vakare.Pradedama skalauti gerklė skysčiu kurio temperatūra 26C ir kas dieną pamažu mažinama po 1C iki 16C, po to visą mėnesį skalaujama 15-16C skysčiu.
Dirvinių asiūklių ir jonažolių mišinys skalavimui naudojamas nuo anginos, burnos gleivinės pažeidimo, oftinio stomatito, osteomalito, dantenų kraujavimo arba uždegimo, gomurio ir kaklo fistulių bei polipų.
Šaltiniai:
1. liaudies išmintis surinkta iš senelių bei prosenelių lobyno;
2. Tibeto medicinos žinios;
2. Ilzės Janson patarimai
3. Maria Treben "Vaistingieji augalai iš gamtos sodo"
sveikatos ir ramybės širdy..
šiltai,
M.