..informacija rengiama..
..............
Klimakterinio gyvenimo tarpsnio dauguma moterų vis dar baiminasi, nors priemonių ir patarimų, padėsiančių įveikti fizinius ir emocinius pokyčius, netrūksta. Ginekologai gali pasiūlyti pakaitinę hormonų terapiją – t.y. papildyti organizme trūkstančio estrogeno ir progesterono atsargas hormoniniais preparatais. Tačiau toms, kurios dėl kažkokių priežasčių nenori ar negali vartoti hormoninių vaistų, yra ir kitų alternatyvų.
Blakėžudės veikliosios medžiagos
Nors vaistinėmis savybėmis pasižymi visas augalas, vis dėlto didesnė veikliųjų medžiagų dalis yra kaupiama šaknyse. Tai ir fitoestrogenai, fitosterinas, organinės rūgštys, dervos, taninai, rauginės medžiagos, alkaloidai, fenolio junginiai, saponinai, flavonoidai, eteriniai aliejai, ir kitos medžiagos.
Naudojimas
Blakėžudės sėkmingai naudojamos hormoniniams sutrikimams gydyti, palengvina menopauzę, menstruacijų skausmus, nuramina ir atpalaiduoja lygiuosius raumenis, netgi padeda užkirsti kelią osteoporozei. Šaknų nuoviras vartojamas sergant ginekologinėmis ir sąnarių ligomis, taip pat – hipertonija.
Kitos talkinančios vaistažolės:
šalavijas - temperatūrų svyravimui hormanizuoti;
portulaka - valgoma kaip salotos (galima tiesiog vazone užsiauginti, augalas atkeliavęs iš karštų kraštų kur auga kaip piktžolė, tad mėgsta saulę ir šilumą), hormonų reguliavimui;
nakvišos aliejus - hormonų reguliavimui (kapsulės vaistinėje)
...bus daugiau..