Dabar pavasaris ir jau galima rasti pirmųjų dilgėliukų, garšvos. Pirmas vaistas atsigauti po žiemos yra šviežios sultys šių stebuklingų augalėlių. Geriama ant tuščio skrandžio geriausia ryte galima įsidėti truputi medaus, bruknių ar spanguolių. Bet skanu ir taip.
Organizmo valymas rekomenduojamas 1 ar 2 kartus per metus. Pavasarį, kad išsivalyti nuo žiemos metu sukauptų šlakų, toksinų ir kitų kenksmingų medžiagų kurios turi tendenciją kauptis mūsų organizme, ir rudenį, kad pasiruošti žiemai. Geriau žinoma pastoviai palaikyti švarą, kad nebūtų poreikio organizmo valyti. Deje daugeliu atveju net sveikai matinantis atsisakius saldumynų, keptų produktų organizme vis tiek susikaupia nekokybiškų medžiagų iš atmosferos iš pačių produktų ir t.t.
Šiuo metu internete ir įvairiuose šaltiniuose pateikiama daug ir labai įvairios informacijos. Čia ketinu surašyti organizmo valymą pagal savo suvokimą, patyrimą ir kas mano suvokimu yra svarbu, HARMONINGA. Yra šiuo metu daug gana drastiškų priemonių ir ko gero jos kai kuriuo atveju yra ir reikalingos ir veiksmingos (tarkim dėl tam tikrų susirgimų kur rekomenduojama kuo skubiau valyti organizmą, rimtos infekcijos atveju, auglių, kraujagyslių ir t.t). Pati esu šalininkė vadinamų švelnių, organizmą tausojančių, priemonių.
Pirma pradedant kalbėti apie organizmo valymą, verta atkreipti dėmesį į laiką kada ir ką palanku valyti. Yra įvairių sistemų, kurios rekomenduojama pagal tam tikras planetas, mėnesio dienas ir panašiai, tai gana rimta ir verta tikrai tai pastudijuoti, atskirais atvejais įvertinu ir tuos duomenis, čia pateiksiu daugiau universalų priėjimą kad kiekvienas galėtų asmeniškai naudotis pateikta informacija. Taigi čia aprašysiu vadovaujantis Mėnulio fazėmis.
Organizmo valymas pagal mėnulio fazes:
Nuo seno yra žinoma, kad Mėnulis veikia žmogaus organizmą. Šis šviesulys sukelia vandenynų potvynius ir atoslūgius. Kadangi 80prc. žmogaus organizmo yra vanduo, tai panašūs procesai vyksta ir jame: priklausomai nuo gravitacinių Žemės ir Mėnulio laukų, jis tai pasunkėja, tai palengvėja.
Bendrąsias organizmo valymo procedūras rekomenduojama daryti 2-oje ir 4-oje mėnulio fazėse. Atskirų organų valymui tinkamos:
1-osios Mėnulio fazės pirmasis trečdalis. Gerklės, Eustachijaus vamzdelių, kaklo slankstelių valymui labiau tinka tos pačios fazės antrasis trečdalis. o rankų sąnarių, plaučių ir nervų sistemos valymui - paskutinis trečdalis.
2-osios Mėnulio fazės pirmasis trečdalis tinka viršutinės pilvo dalies organams valyti, antrasis trečdalis - tulžies pūslei, kepenims ir krūtinės srities stuburo daliai, trečiasis - skrandžiui ir plonajai bei storajai žarnai.
3 - osios Mėnulio fazės pirmasis trečdalis tinkamas inkstams valyti, antrasis - lytiniams organams, šlapimo pūslei ir tiesiajai žarnai, trečiasis - stuburo apatinės dalies slanksteliams.
4- osios Mėnulio fazės pirmasis trečdalis tinkamas kaulų sistemos, odos ir virškinamosios sistemos valymui, antrasis trečdalis - galūnių kaulų ir sąnarių, o trečiasis - skrandžio bei žarnyno bei pėdų valymui.
Antra eiliškumas, ką po ko valyti. Dar vis žmonės šokinėja pradeda nuo kraujo valymo ar kepenų kai dar nėra išvalytas žarnynas. Esu gana griežta šiuo atžvilgiu ir bent jau savo pačios gyvenime stengiuosi laikyti tam tikro eiliškumo. Kadangi nematau tarkim prasmės valyti kraujo ar sąnarių jeigu nebuvo atlikta žarnyno valymas, nes per žarnyną ir patenka visos tiek naudingos tiek nenaudingos medžiagos į kraują ir toliau į kitus organus.
Mūsų organizmas sukurtas didelėje darnoje ir harmoniijoje, visa tarpusavyje susiję ir visą kas jame yra yra reikalinga. Net ir parazitai :) Esu tos nuomonės, kad organizmas gali būti šiek tiek užterštas, kad galėtume išgyventi šiame laike ir terpėje kurioje gyvename, priešingai rizikuojame nuolat apsinuodyti ar sirgti. Nereikia daryti panacėjos. Esu už HARMONIJĄ. Harmoningai ir netgi kažkur pragmatiškai prieiti prie tam tikrų dalykų.
Žemiau pateikiu eiliškumo tvarka ką po ko rekomenduojama valyti ir kaip. Yra daug receptų, čia pateikiu pačios patikrintus receptus, saugius.
Bendri principai:
Apsisprendus valyti organizmą, rekomenduojama skirti tam laiko. Tai yra atidėti visus sunkesnius ar įtemptus darbus, duoti sau laiko. Tarkim jei nuspręsta valyti kepenis. Paplanuoti taip savo laiką kad tris dienos būtų visiškai laisvos, minimalus judėjimas. Taip pat pasiruošti, įsigyti reikiamų produktų iš anksto kad nekiltų pagundos nusipirkti kokių nesąmonių.. Taip pakoreguoti savo mitybą maksimaliai pagal galimybes valgyti kuo lengvesnį maistą, rekomenduojama susilaikyti nuo gyvulinės kilmės ir kitų baltyminių produktų, daugiau naudoti angliavandenius. Kadangi bet koks valymas organizmui yra šioks toks stresas dėl to rekomenduojama būti sau kuo švelnesniu. Duoti sau laiko ir dėmesio tiek kiek prašo kūnas.
Kitas niuansas bene dar svarbesnis tai išėjimas iš apsivalymo. Taip pat turėtų būti harmoningas. Ar tai buvo sultys, ar vanduo, ar kitos priemonės. Neskubėti užbaigus ciklą prisikirsti pyragaičių ar kitų sunkiai virškinamų produktų. Kadangi gali įvykti organizmo apsinuodijimas. Ir šokas, kitą syki organizmas gali jumis nepatikėti, kai nuspręsite valytis ir gali būti labai sunku atlikti net patį paprasčiausią valymą. Taigi bent savaitę tęsti lengvesnę angliavandenių mitybą.. galbūt įtraukiant tarkim raginės duonos.. Bet rekomenduotina tomis dienomis per apsivalymą daugiau vartoti sriubų, lengvų daržovių troškinių, troškintų daržovių ypač lapinių..kopūstas, špinatai, burnočio lapai (amarantum) ir t.t.. Svarbu, kad su savo kūnu būtų dermė, kaip su geriausiu draugu. Jei priimtas sprendimas apsivalyti lai tai tampa, gyvenimo būdu, po kurio norisi valgyti lengvesnį, švaresnį maistą. Lai tai būna apsisprendimas pereiti į kažkokią naują kokybę mitybos, emocijų, dienos rėžimo...gyvenimo.
To iš visos širdies ir linkiu mums visiems.
I. Žarnyno valymas
Valymas kaip ir daugelį organų rekomenduojama pradėti valymą per delčią.
Dažnai žmonės valo organizmą klizmomis. Nesu šalininkė klizmų nes išplaunamos ir gerosios bakterijos. Taigi daugiau linkusi į tas priemones kurios natūraliai klizmuoja.
1. Vandens su NaCl perleidimas per žarnyną. Imama litras virinto vandens šilto įmaišoma 1 valgomas šaukšto druskos ir išgeriama per tris kartus. Tarpuose daromi tam tikri pratimai, kurių metu atsiveriami sfingteriai iš skrandžio į dvylikapirštę, iš dvylikapirštės į žarnyną ir pačiame žarnyne. Taip atliekas valymas viso žarnyno. Tai daugiau sąmoningas valymas kurį galima atlikti kas dieną. Yogoje rekomenduojama šią praktiką atlikinėti 7 dienas. Jeigu po pirmo vandens išgėrimo atsirado poreikis tuštintis užtenka trijų dienų. Ir karts nuo karto pakartoti šią praktiką. jei atsirado tik po trečio rekomenduojama 7 dienos. jeigu ir po trijų neatsirado, tuomet po pratimų reikia patupėti varlytės pozicijoje. Būna kad ir to neužtenka stebėti save. Tarkim turėjau vieną jauną moterį kuri ir po trijų dienų negalėjo pasituštinti, tai retas atvejis, bet jau po antros dienos reikėtų imtis papildomų priemonių vakare prieš miegą išgerti linų sėmenų aliejaus 1-2valg. šaukštus. Ir stebėti.
Prie tos pačios praktikos aprašysiu dar vieną gana slaptą techniką, kaip galima išlaisvinti save nuo per ne lyg didelio potraukio priešingai lyčiai. Tam taip pat yra savo priežastys, nuovargis, išsekimas, sąstingis ir daug kitų.. galbūt šios apsivalymo praktikos tinkamos tiems kurie renkasi sąmoningumą. Šia praktika pasidalino vienas yogos meistras kuris pasirinkęs laikytis celibato. o kadangi gana aktyviai veda užsiėmimus, kai tik pastebi kad ima kažką įsimylėti, tris dienas atlieką šią praktiką. Vadinamas skrandžio bei dvylikapirštės žarnos plovimas. imama 3 litrinis stiklainis šilto vandens ir įmaišoma iki 3valgomų šaukštų druskos. Šiaip užtenka 1,5 šaukšto. Išmaišoma ir keliaujama į WC. Ir geriama be sustojimo kiek telpa, normaliais gurkšniais. Gana greitai. Tuomet du pirštai ir išpilama lauk. ir taip kol visą 3 litrus išgeri ir išpili. Iš tiesų abi šios praktikos apvalo nuo per dažnų įsimylėjimų. Praktika rekomenduojama atlikti iki 6val ryto.
2. košelė 5 dalykai po 50gr.:
50gr. medaus;
50gr. džiovintų slyvų;
50gr. razinų (ar abrikosų);
50gr. šaltai spausto alyvuogių aliejaus;
50gr. senos lapai (čia rašau originalų receptą kurį man perdavė, bet galima vietoj senos lapų naudoti šeivamedžio žievę taip pat veikia liosuojančiai tik nekelia priklausomybės ir taip neraižo pilvelio)
Džiovintus slyvas ir razinas, abrikosus nakčiai užmerkiama vandenyje. Senos lapai ar šeivamedžio žievė sumalama su kavamale iki miltelių. Ryte džiovinti dalykai permalami su blenderiu ar kitu smulkintuvu. Ir visi kiti ingridientai sumaišomi drauge iki vientisos masės. Gaunasi tokia žalia ne itin išvaizdi košelė. Kurią laikome šaldytuve kol naudojama.
Naudojimas:
Pradėti delčioje. 10 dienų.
vieną arbatinį šaukštelį košelės suvalgyti vakare 19val užgeriant stikline vandens. Ir jau tą vakarą nieko nevalgome.
nuo 5val ryto gali prasidėti kvietimas tuštintis..tad pasirūpinti aplinka kad būtų patogu. Pirmas dienas kartais būna tikrai skausmingas procesas. Kadangi ši košelė prilimpa prie žarnyno sienelių ir atplešinėja visą, kas ten buvo sukauptą tai nėra lengva. Nuoširdžiai patariu susilaikyti nuo saldumynų valymo metu (nes skausmas gali būti visas dienas) ir valgyti tik vieną arbatinį šaukštelį.
3. Juodoji himalajų druska - Tai seniausia, švariausiai išsilaikiusi, neapdorota ir dirbtiniu būdu nevalyta (nerafinuota) druska, gausi mikroelementų ir mineralų, kai tuo tarpu įprastoje stalo druskoje dominuoja natrio chloridas, dirbtinai pridėtas jodas ir fluoras.
Valant žarnyną galilma kartu naudoti ir nuo parazitų mišinukų, tarkim tokių kaip:
bitkrėslė;
pelynas;
gvazdikėlis.
Viskas sumalama iki miltukų ir išgerti 1 arbatinį šaukštelį prieš pat miegą su medumi arba su šlakeliu vandens.
II. LIMFOS VALYMAS
Vienas geresnių limfos valymo būdų yra 10 dienų valgoma tik košės be jokių pagardų, druskos ar kitų priedų. jos galima valgyti kiek nori ir kada nori, bet be jokių priedų. visas košes išskyrus: grikius, manus, ryžius. Geriama daugiau vandens. Vėl tiek įėjimas į valymasis tiek išėjimas turi būti sąmoningas ir laipsniškas. Pirma diena po valymosi kažką lengvo.. vaistažolių arbata, lengvas troškinys, obuolys.. Ir visko po truputį. Svarbu nepersivalgyti.
Bet efektyviausia palaikyti fizinį aktyvumą kas dieną. Kadangi limfinius kanaliukus palaiko raumenys. Jų pulsavimas padeda limfai tekėti.
Yra vienas pratimas kuris rekomenduojamas prie limfinių sutrikimų. Vadinasi tarakonas. Juokingas, bet labai efektyvus. Gulint ant nugaros pakeliama kojos ir rankos 90laipsnių kampu ir 2 min kratoma. Pratimas atliekamas ryte ir vakare.
III. KEPENŲ VALYMAS
Internete pateikiama labai daug įvairių variantų. Visgi esu šalininkė paprastų būdų. Vienas iš jų gerti greipfrutų sultys visuomet tam esant galimybei. Savo mitybos racione naudoti daugiau kartumynų. Karts nuo karto pagerti pelyno. Dažnai iš tiesų problemų būna ne kiek su kepenims kiek su tulžies pūsle ar jos kanalais. Ten kaupiasi nepanaudotas cholesterolis kuris per laiką gali virsti akmenukais ar smėliu ir taip užkišti tulžies pratekėjimą. Taigi viena iš prevencijų yra tiesiog gerti obuolių sultys, valgyti kuo dažniau obuolius. Obuolių sultys išminkština ir praplečia tulžies kanaliukus taip lengviau prateka tulžis. Vienas iš apsivalymo būdų gali būti 10 dienų gėrimas obuolių sulčių, natūralių. Apie 1,5-2 litrai per dieną, kam per aitru galima skiesti per puse su šiltu vandeniu. Mityba griežtai tik augalinė ir be prieskonių, gali būti pagardinta tik moliūgų ar linų sėmenų aliejumi. Tam kad lengvai išeitų drumzlės iš organizmo.
Daug kam; tarp pasakoju vieną istoriją apie tulžies akmenis ir kas tirpdo tulžies akmenis. Viena moteris turėjo gana nemažą akmenį, tad prireikė operacijos. Išoperuotas akmuo buvo tokio dydžio, kad vyras iš to akmens padarė peiliui rankeną. Praėjo kažkiek laiko. Jau visi pamiršo apie tą operaciją. Kartą jiedu su vyru laukė svečių moteris ruošė ridikų salotas, kai staiga suskambo durų skambutis, ji palikusi viską nuėjo atidaryti durų, pasitikti svečių. Kai grįžo atgal prie darbo.. Žiūri nebėra peilio rankenos.. Peilio rankena ištirpo ridikų sultyse :)
taigi yra būdų kas gali ištirpinti akmenis ir be operacijos :)
AKTYVIOJI KEPENŲ DETOKSIKACIJA
Ji atliekama taip: nepusryčiavus, greitai išgeriamos 3-4 stiklinės mineralinio vandens, o po to gryname ore daromi pratimai.
1. Kojos pastatomos pečių plotyje, rankos uždedamos ant juosmens ir 10 kartų pasisukama į abi puses.
2. Nepakeitus pradinės padėties ir nesulenkiant kojų, 10 kartų pasilenkiama į kairė ir dešinę.
3. Stovint pakeliama viena koja ir jos kelis prispaudžiamas prie krūtinės. Pratimas kartojamas paeiliui po 5 kartus (kiekviena koja).
4. Vėl kojos pastatomos pečių plotyje, o rankos uždedamos ant liemens. pritūpiant rankos ištiesiamos į priekį. Pratimas kartojamas 5-10 kartų.
po to išgeriamos dar 1-2 stiklinės mineralinio vandens, ir pakartojamas visas pratimų kompleksas.
Po 20-30 minučių pajuntamas poreikis išsituštinti. Jeigu detoksikacija atliekama teisingai, dieną daugelį kartų gausiai išsituštinama.
Kepenų veiklai įtakos turi daugelis veiksmų, tarp jų ir žmogaus emocijos. Ne veltui agresyvūs, kerštingi, pesimistiški žmonės vadinami "tulžingais". Turint panašių charakterio bruožų, derėtų keisti savo požiūrį į pasaulį - dėl savo (ir kitų!) sveikatos.
Žmonės, kurių tulžies išsiskyrimas sutrikęs, rekomenduojama vartoti kuo daugiau jos veiklą stimuliuojančių produktų: kiaušinių baltymų, augalinių aliejų, gliukozės.
IV. PLAUČIŲ VALYMAS
Vienas efektyvesnių būdų tai yogoje vadinamas Kryja kvėpavimas. Kuomet su vedimu yra kvėpuojama skirtingu dažniu apie 1,5 valandos. Žmonės kurie kažkada rūkė jau per pirmą kvėpavimo ciklą pajuto, kad turi plaučius. Net ir nedidelę rūkymo patirtį turėjęs žmogus plaučius valėsi apie 1-2 metus nuolat lankant kvėpavimo kursus.
Visos pranajamos taip pat labai talkina plaučių išsivalymui. Svarbu kad tai būtų pastovus veiksmas. Atliekamas kas dieną.
Valymas vaistažolėmis:
Eukalipto arbatos inchaliavimas stabdo gleivių susidarymą bronchuose, slopina kosulį, skatina skreplių atkosėjimą, dezinfekuoja ir raminamai veikia suerzintą, uždegimo apimtą gleivinę. Ji gaminama taip. Tris šaukštelius eukalipto lapų reikia užplikyti 200 ml verdančio vandens ir indą sandariai uždengus 15 minučių palaikyti, kol prisitrauks. Nukošti ir gerti 200 ml tris kartus per dieną kasdien.
Kaip teisingai inchaliuoti? Pirmiausia reikia paruošti 200ml eukalipto arbatos ir supilti ją į didelį puodą arba negilų dubenį. Tada palenkite veidą virš indo taip, kad nosimi įkvėptumėte gydomųjų garų. Galvą ir indą rekomenduojama apgaupti storu rankšluosčiu; kvėpuoti reikia tol, kol arbata garuoja.
Kaip alternatyvą eukalipto lapų arbatai galima naudoti eterinį eukalipto aliejų: 10-15 aliejaus lašų reikia įlašinti į 200ml verdančio vandens ir kvėpuoti nuo jo kulančiais garais. Jeigu sloga ar peršalimas labai vargina, galima retkarčiais užsilašinti eterinio eukalipto aliejaus ant rankos ir giliai įkvėpti.
Čiobrelių arbata arba inchaliacijos puikiai malšina troškulį (tai ypač aktualu karščiuojantiems ligoniams0, skatina gleivių išsiskyrimą ir veikia dezinfekuojamai. 1-2 arbatinius šaukštelius čiobrelių reikia užpildyti stikline šalto vandens, užvirinti ir nukošti. Gerti kasdien tris kartus per dieną po nedidelį puodelį šios arbatos: galima šiek tiek pasaldinti medumi.
Kalnų pušies eterinis aliejus. Šio aliejaus inchaliacijos (10-15 lašų kalnų pušies eterinio aliejaus į 200 mililitrų verdančio vandens) veiksmingai šalina skreplius iš bronchų.
V. KRAUJO VALYMAS
Nuo vaikystės turiu silpnesnį kraują, tad gyvenimas mane išmokė juo pasirūpinti nuolatos. taigi kartą į metus darau kraujo valymą augalais.
Daug kartų išmėginta ir net po sunkių susirgimų žmonės atsistato.
Receptas:
3 litrai išrūgų (ne nuo varškės bet likusių nuo kefyro)
200gr. ugniažolės (gera sauja)
1 valgomas šaukštas grietinės jeigu išrūgos liesos
1 valgomas šaukštas medaus
+ juodas lauko akmenukas ir siūlas.
Ugniažoles gana smulkiai supjaustomos ar suplėšomos. Visa sudedama į išrūgas įleidžiamas juodas akmenėlis (jis skirtas pamaišymui) ir uždengiama natūralaus pluošto skepetaite. paliekama kol pradės rastis burbuliukai. Visa yra kas dieną patikrinama ir akmenėlio pagalba pamaišoma. Skysti turi gautis tokios gelsvai žalsvos spalvos. Perkošiama ir padedama į šaldytuvą, geriama po 0,5 stiklinės kas rytą ant tuščio skrandžio.
Iš tiesų man ne visuomet pavyksta gauti nuo kefyro nekaitintų išrūgų, tad esu nesykį gaminusi ir iš varškės (kaitintų) išrūgų ir gavosi. Ir efektas taip pat buvo juntamas.
Pastaba: nepalikti stovėti be priežiūros šio gėrimo, kadangi gali pradėti pelyti, reikalingas pastovus dėmesys. Ir dar jeigu skysti gavosi kartus vadinasi kažkas nesigavo. Natūraliai po kelių dienų iš grietinės ir ugniažolės (kurios sukyla į viršų) pasidaro toks tarsi kamštis kuris viršuje duoda pelėsį, nieko tokio tai normalu. Maišant stengtis nepažeisti to kamščio dėl ir yra maišoma su siūlu ir akmenėliu.
VI. SĄNARIŲ VALYMAS
Vienas efektyvesnių man žinomų receptų yra sąnarių valymas lauro lapais.
Kai jau atlikti visi aukščiau išvardinti valymai galima imtis sąnarių valymo.
Tris lauro lapus užplikyti karštu vandeniu puodeliui. Tris puodelius išgerti per dieną Geriama tokia tvarka. Tris gurkšneliai 15 min prieš valgį ir 30min po valgio tris gurkšnelius ir tarpuose pastoviai gurkšnoti šią arbatą.
Taip atliekama 7 dienas.
Ne ilgiau.
Kaip ir kiekvieną valymą gerai yra stebėjimas, kas vyksta su organizmu, kas keičiasi, kitaip sąmoningai.
PASTABA: kaip ir mašina ar namai, tam, kad jie užtikrintai tarnautų turime rūpintis jais. Pilti bei keisti gerus tepalus, gerą kurą, nuolat valyti ir plauti. Kažkaip nekyla net abejonių, kad į Porsche reikia pilti tik geriausios kokybės degalus. Bet kažkodėl kai pasisuka kalba apie mūsų pačių kūnus.. atsiranda ai.. na tik šį vakarą.. ai rytoj..juk taip skanu, arba ai kažkaip nepatogu atsisakyti.. Taigi išeina, kad dažnai mes labiau rūpinamės savais automobiliais, telefonais, nei savo pačių kūnais. o juk tai mūsų namai, mūsų transporto priemonė kuri mus lydi visą gyvenimą. Verčiame į juos bile ką, guldome bile kur ir bet kuriuo metu.. ir tikimės kad jis nuolat tarnaus užtikrintai. Dėje dažnai tik ligos atveju suprantama, kad su kažkuo mūsų kūnas nesusitvarkė, ir nustembama, kaip čia taip, tarsi pamirštama o ką gi darėme iki tol.. Mano požiūriu taip neturėtų būti. Mano giliu įsitikinimu viskas yra mūsų rankose ir deramai elgiantis ir deramai prižiūrint save ir savo kūną plačiąja prasme turėtume ilgai, sveikai ir kokybiškai gyventi. Ko visiems ir linkiu.