Sakoma, kai akytės negali ar nenori vergti, verkia nosytė...
Pasigavus slogą:
Viena efektyvesnių priemonių alijošius. Prieš naudojant 14-24 val palaikoma šaldytuve, kad neutralizuotusi toksinės medžiagos. Tuomet išspaudžiamos sultys ir lašinama į nosį. Ypač tinka vaikams dar tokiems kurie nemoka patys savarankiškai išsipūsti nosies. Kadangi visa sloga tiesiog iščiaudoma. Ir gana greitai praeina.
Kitas augalas liaudyje vadinama paleistuvė. Jos lapų sunka taip pat tinkama slogai.
Pastaba! tiek alijošiaus lapus tiek paleistuvės lapus prieš naudojant parą palaikyti šaldytuve dėl toksinių medžiagų išsivaikščiojimo, neutralizavimo.
skalavimas jūros druskos vandeniu. Vaikai vargu ar sutiks tokiai procedūrai ir suaugusiam nėra maloni procedūra. Nors ji tikrai efektyvi, kadangi išvaloma ir dezinfekuojama visa nosiaryklė.
Pati kadangi, augau šeimoje kur pirmoje eilėje taikydavo natūralias sveikatinimo priemones ir tik tuomet jei jos nepadeda imdavosi vaistų.
Peršalus pirmiausia mirkydavome kojas karštame vandenyje su druska. Tada garindavome virš karštų bulvių.. O senelė paruošdavo aviečių šakelių arbatos. Taip mus gydydavo vaikystėje jei apsirgdavome. Kažkaip daugiau buvo skiriama dėmesio mūsų grūdinimui, tad dažnai maudydavomės upėse, ežeruose. Daug laiko praleisdavome gamtoje. Mėgdavom pirtį ir šaltą vandenį. Bei pabėgioti po sniegą basi. Visą tai darė ir tėvukai ir artimieji, tad mums tai buvo kažkaip natūralu. Taigi sirgdavom nelabai dažnai.