(lot.k. Trifolium pratense)
Dar dėl veikliūjų medžiagų savo sudėtyje, kurios skatina ląstelių regeneravimą, vadinamas "jaunystės eleksyru".
Žieduose ir lapuose aptinkami flavonoidai pasižymi estrogeninėmis savybėmis, todėl dobilais gali talkinti prie menopauzės sukeltų negalavimų.
Žiedų antpilas skatina medžiagų apykaitą, slopina spazmus ir sklerozės vystymąsi, skatina šlapimo skyrimąsi, palengvina atsikosėjimą ir veikia raminamai, padeda esant mažakraujystei.
Yra vienas iš geriausių gleivinę valančių vaistų. Dažnai vartojamas sergant bronchitu. Antispazminis poveikis padeda slopinti kosulio priepuolius ir atkaklų kosulį.
Išdžiovinti ir sutrinti lapai įgyja vanilę primenantį kvapą, todėl vartojami kaip prieskoniai, tinkamiausi ryžių patiekalams pagardinti. Panašiai vartojami ir dobilų žiedynai, iš jų verdama kvapni arbata.
Raudonųjų dobilų žiedai turi daug vertingų maistinių medžiagų. Visuotinai pripažįstama, kad šių žiedų ekstraktas kuo įvairiausiais aspektais padeda menopauzę išgyvenančioms moterims, tačiau visiems suaugusiems naudinga gerti džiovintų raudonųjų dobilų žiedų arbatą.
Menopauzę išgyvenančios ir raudonųjų dobilų ekstraktą vartojančios moterys gali patirti mažiau depresijos ir nerimo simptomų, rodo Austrijoje atliktas tyrimas.